Až do neděle můžete hlasovat

Pokud se bude historie opakovat, lze očekávat, že opět čtvrtá divize D Historická plemena zásadně ovlivní finále. Právě z této divize již pravidelně postupují dva koně. Nejen vítěz divize, ale i další kůň s nejvyšší preferencí hlasů ze všech nepostupujících účastníků ankety. Starokladrubský kůň, tedy plemeno, jež se stalo nekrásnějším koněm ČR v loňském roce, je reprezentant NH Kladruby nad Labem plemeník Solo Siria XXIX. Proti němu bude soutěžit fríská klisna Willemien Wealtsje W, lipický bělouš Favory XI-42 a španělský hřebec Betun III.

Kdo z nich doplní ve finále shetlandského pony, haflinga a českomoravského belgika?

FRÍSKÝ KŮŇ

Klisna Willemien Wealtsje W. se narodila  17.  5.  2007 z Lyntsje Wealtsje W. Stb Ster. (po Fetse 349 Sport) po  Fridse 423 Sport (po Teunis 332 Sport + Preferent). Chovatel je A. Wing z Nizozemska a majitelem Ing. Michaela Lásková. Devítiletá klisna fríského koně se v roce 2013 se stala šampionkou svodu v nizozemském Amelandu a obdržela titul Ster. Současní majitelé si ji z Nizozemska přivezli před rokem  a rádi  by ji využívali nejen jako rekreačního koně, ale i jako chovnou klisnu.

PURA RAZA ESPAŇOLA

Hřebec Betun III pochází z chovu Miguela Méridy Ramíreze ze Španělska. Narodil se 14. 5. 1996 z ENAMORADA XIV po  CALESERO. Jeho současným majitele je Václav Kubík. Hřebec byl uchovněn ve Španělsku a smí působit v přirozené plemenitbě na celém území Evropy. Též je zapsán v ústředním registru plemeníků České republiky, a to ho opravňuje k plemenitbě na území ČR.

 LIPICKÝ KŮŇ

Valach Favory XI-42 alias Santos se narodil na Slovensku v Národním hřebčíně Topolčianky. 30. 5. 2004 z matky Borinka po Maestoso XI-7 po Favory XI Reseda (F X-3/4415).  Do České republiky přišel v září 2014 a jeho majitelkou je Mgr. Veronika Kratochvílová.  Nyní se připravuje na svou drezurně sportovní dráhu.

 STAROKLADRUBSKÝ KŮŇ

Hřebec Solo Siria XXIX  je typický starokladrubský hřebec, narodil se 20. 5. 2002 ze 415 Siria (So VIII) po Solo Ela X. Jeho majitelem a chovatelem je NH Kladruby nad Labem. Hřebec je využíván k plemenitbě od roku 2011, zatím má narozených 13 klisen a 13 hřebců. Dříve reprezentoval NH Kladruby nad Labem v soutěžích spřežení. V současné době úspěšně reprezentuje na vystoupeních a závodech v dámských sedlech.*

viz http://www.nejkuncr.cz/

 

Napsat komentář

Napsat komentář

Komentáře k článku

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down