30.08.2016 | 02:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Brzy se bude hlasovat o finalistech

Poháry pro vítěze letošní ankety jsou opět dva. První získá ten Nejkrásnější kůň ČR 2016 podle počtu hlasů veřejnosti a vítěze pro druhý Pohár odborníků vybírají odborníci na chov koní. Letos o ně budou s jistotou bojovat vítězové svých divizí, tedy osm koní a doplní je dva koně s největší podporou při hlasování v divizích.

Tím prvním „nevítězným“ finalistou je fríský kůň Willemien Wealtsje W a druhým postupujícím irský cob Conrad SD Farm.

Od hlasování si teď pár dní odpočineme a to finálové začne na www.nejkuncr.cz příští pondělí 5. září a bude se moci hlasovat deset dní, tedy do 15. září.

Mezi finalisty je několik žhavých kandidátů o titul nejkrásnějšího koně. Jedním z nich je snad poslední vítěz divize paint horse Jackie Bueno Cherokee  (plemeno paint horse v anketě zvítězilo  v letech 2012 a 2013). Dalším neméně žhavým kandidátem je ale i Starokladrubský vraník. V loňském roce plemeno získalo oba dva poháry a letošní finalista  Solo Siria XXIX z NH Kladruby nad Labem získal nejvíce hlasů v součtu všech hlasování ve všech divizích 2016.

Pamatujete si, pro koho budete moci hlasovat?

Finalisté VI. ročníku internetové ankety Nejkrásnější kůň České republiky 2016
Vítězové divizí a počet získaných hlasů: starokladrubský kůň Solo Siria XXIX (880), hafling Amaranth (403), paint horse Jackie Bueno Cherokee (378), českomoravský belgik 1699 Agy (289), český trakén Ampere (238), achaltekinský kůň Saphire (149), shetlandský pony Yarpha Bunting (149). Díky vysokému zisku hlasů postoupili fríský kůň Willemien Wealtsje W (367) a irský cob Conrad SD Farm (247).

Vyhlášení výsledku ankety a prezentace neúspěšnějších účastníků uvidí jako první návštěvnici areálu výstaviště Lysá nad Labem při výstavě Kůň 2016 v sobotu 24. září.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down