12.03.2021 | 08:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Byla uzavřena jednání mezi EU a USA o dohodě o zemědělských kvótách

Evropská unie a USA po vystoupení Spojeného království z EU uzavřely 8. března jednání o úpravě zemědělských kvót Evropské unie Světové obchodní organizace (WTO).

Jde o vyvrcholení dvouletého vyjednávání v rámci WTO o rozdělení těchto kvót EU, přičemž část objemu zbývá s EU 27 a část směřující do Spojeného království na základě nedávných obchodních toků. Dohoda pokrývá desítky kvót a obchod za miliardy eur, včetně hovězího a drůbežího masa, rýže, mléčných výrobků, ovoce a zeleniny a vína.

Komisař pro zemědělství Janusz Wojciejowski, uvedl: „ Jsem rád, že jsme dosáhli dohody s naším nejdůležitějším obchodním partnerem USA. Tato dohoda - uzavřená v rámci WTO - zachovává původní objemy, ale sdílí je mezi EU a Spojeným královstvím. Poskytuje obchodu se zemědělskými produkty a našim trhům jistotu a stabilitu. Obzvláště mě těší, že tato dohoda označuje význam našeho obchodního a hospodářského vztahu. To vysílá dobrý signál o našem závazku spolupracovat jak dvoustranně, tak v rámci WTO. Chci poděkovat svému týmu a našim americkým kolegům za dobře odvedenou práci.“

Zdroj EU.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down