19.08.2021 | 01:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Cena pšenice na světových trzích prudce stoupla

Cena pšenice na futures trhu v Chicagu se po vydání nové zprávy Wasde (https://www.usda.gov/oce/commodity/wasde/wasde0821.pdf) opět zvýšila. Zářijový kontrakt na pšenici vzrostl o 3,6 % na zhruba 236 eur za tunu.

Cena pšenice v tomto dodavatelském kontraktu se blíží vrcholu na začátku května. Stručně řečeno, s vydáním nové zprávy Wasde se trh náhle vrátil k sentimentu z počátku května. Statistiky tohoto týdne předpokládají nižší očekávání sklizně v Rusku, Kanadě a USA než předchozí prognózy.

V Rusku se nyní výměra ozimé pšenice zdá být menší než předchozí prohlášení. Mírně vyšší produkce pšenice jarní může jen těžko kompenzovat nižší produkci pšenice ozimé. Na základě zpráv ruského ministerstva zemědělství byly navíc sníženy odhady hektarových výnosů pšenice v Rusku. V důsledku toho byl odhad sklizně pšenice v Rusku snížen o 12,5 milionu tun na 72,5 milionu tun. Ve srovnání s předchozím odhadem je sklizeň pšenice v Kanadě o 7,5 milionu tun nižší, což ji činí 24,0 milionu tun. Kvůli velkému červencovému suchu Kanada nyní počítá s nejmenší úrodou pšenice od roku 2010.

Mírně vyšší výnosy se nyní očekávají na Ukrajině a v Austrálii. Zvýšená výměra tlačí produkci pšenice na Ukrajině na nový rekord 33 milionů tun. V Austrálii se odhad produkce pšenice zvyšuje o 1,5 milionu tun na 30 milionů tun, pokračující srážky mají na produkci příznivý vliv.*

Zdroj: All About Feed, USDA

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down