15.07.2012 | 03:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Čerstvé sýry s výbornou chutí

Společnost Statek Horní Dvorce, s. r. o., nedaleko Jindřichova Hradce, která funguje od roku 2004, provozuje nejen klasickou zemědělskou výrobu, ale také sýrárnu s prodejnou a hospodou Na statku. Obhospodařují 130 hektarů trvalých travních porostů a chovají dojné ovce plemene lacaune. Toto francouzské plemeno ovcí není v České republice příliš početné. Jeho vlastnosti jsou ale přesvědčivé, za laktaci nadojí obvykle okolo 450 kilogramů kvalitního a chutného mléka.
Jak říká jednatel společnosti Statek Horní Dvorce Ing. Radek Dubový, k zemědělství měli se ženou vždycky blízko. Začínali s chovem masných plemen ovcí. „Pak jsme zjistili, že na trhu v minulosti chyběly – a stále chybí – kvalitní ovčí sýry. Tak jsme na nich založili svoje podnikání,“ přibližuje jednatel filosofii farmy.
Zrající sýry se ve zdejším provozu vyrábějí i z kravského mléka. Provoz se však rozšiřuje a suroviny je málo. Proto Radek Dubový vyzývá okolní farmáře, kteří produkují kvalitní mléko ovcí, krav nebo koz: „Máme zájem o spolupráci s producenty jakostního mléka pro výrobu sýrů. Za poměrně krátkou dobu se nám podařilo vytvořit okruh zkákazníků, kteří vyhledávají naše produkty nejenom ve zdejší prodejně, která je spojena s hospodou, ale také na farmářských trzích a podobných akcích. Vykoupíme i jatečná jehňata nebo kůzlata,“ nabízí Ing. Dubový.

Více informací si přečtete v Zemědělci v regionu pro Jihočeský kraj

Na přiloženém videu můžete zhlédnout část provozu sýrárny

http://youtu.be/JA5rcTDCxPw

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down