25.06.2014 | 12:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Česká, německá a švýcarská hymna

Národní hřebčín v Kladrubech nad Labem byl organizátorem 11. ročníku Rudolfova poháru – mezinárodních závodů spřežení v kategoriích jednospřeží, dvojspřeží a čtyřspřeží CAI3*. Závodů se zúčastnilo celkem 66 jezdců ze 12 zemí, přičemž nejvzdálenějšími účastníky byli závodníci z Chile. Z prvních míst se těšili zástupci Švýcarska, Německa a Česka. Nejúspěšnějším českým jezdcem byl Jiří Nesvačil jun. z NH Kladruby n. Labem.

V kategorii Jednospřeží a dvojspřeží se v Kladrubech n. L. sešel nejvyšší počet závodníků a to 34, neboť se jezdci snažili získat kvalifikace na letošní MS v jednospřeží v maďarském Izsáku u Kecskemétu.
V celkovém hodnocení po čtyřech dnech zvítězil švýcarský závodník Eric Renaud, druhá byla polská reprezentantka Weronika Kwiatek, sestra mistra světa v jednospřeží B. Kwiatka, kterého v Kladrubech porazila. Třetí příčku obsadil francouzský jezdec R.Vinck. Nejlepším českým jezdcem se stal Jan Exnar (8. místo) se starokladrubským koněm Favory Coppelia.
Také jezdci dvojspřeží spřežení mají letos zájem o kvalifikaci, sice nikoliv na MS, ale na neoficiální mistrovství Evropy, na Dunajsko-alpský pohár. Ten se uskuteční 7. až 10. 8. v rakouském hřebčíně v Piberu u Graze.

Více si přečtete v červnovém Farmáři

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down