10.04.2012 | 12:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Česká obchodní společnost s krmnými aditivy

Brněnská krmivářská firma NUTRATECH s. r. o., představila na výstavě Animal Vetex 2012 celé spektrum svých přípravků.

Ve výživě skotu se jednalo především o živou kvasinkovou kulturu BIOSPRINT. Tento přípravek velmi významně ovlivňuje fermentační procesy v bachoru požadovaným směrem, což napomáhá k vyššímu příjmu sušiny z objemných krmiv a následně k vyššímu nadojenému množství mléka (až o 1 litr na dojnici a den) o lepší kvalitě. Ne náhodou tento přípravek byl oceněn na předcházející výstavě Animal Vetex v roce 2010 cenou Grand Prix. Tento přípravek si vydobyl velkou popularitu zvláště v chovech vysokoprodukčních dojnic.

Z dalších přípravků firma představila dva typy vyvazovačů mykotoxinů, jeden na bázi upravených aluminosilikátů (MYCOBOND), druhý vícesložkový, obsahující buněčné stěny kvasinek (MYKOBAN SC). Podle screeningu, který si firma vyhodnocuje každým rokem, se výskyt mykotoxinů oproti loňsku zvýšil. Proto i používání těchto vyvazovačů je opodstatněné nejen v případech prokázané kontaminace, ale i v preventivních dávkách.

V odchovu telat je velmi populárním přípravkem ECHOMOS, který obsahuje oligosacharidy mannanů, prebiotikum, které podporuje rozvoj žádoucích mikroorganismů v trávicím traktu a co nejvíce eliminuje patogenní mikroflóru.

Žhavou novinkou firmy je ekologický přípravek k hubení skladištích škůdců jako např.pilousů, potemníků a dalších. Tento přípravek je aplikován ve skladovacích prostorech obilí ve formě velmi jemného prášku, jehož mikroskopicky ostré hrany rozrušují voskovou kutikulu těchto škůdců. Následkem dehydratace tyto organismy pak hynou. Jedinečnost tohoto přípravku tkví ve vysoké účinnosti hubení, při zachování všech přísných ekologických podmínek.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down