19.06.2019 | 03:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

České derby již tuto sobotu

Již tuto sobotu se na závodišti v Praze-Velké Chuchli uskuteční nejprestižnější klasický dostih sezóny pro tříleté koně, 99. ČESKÉ DERBY, na jehož start míří šestnáct elitních koní (čtrnáct hřebců a dvě klisny). Samo České Derby je s celkovou finanční dotací dva miliony korun, z níž vítěz získá rovný milión, nejbohatším klasickým dostihem celého středoevropského regionu. Výjimečnosti akce odpovídají svou sportovní kvalitou i další zařazené dostihy a návštěvníci se mohou těšit i na bohatý doprovodný program. České Derby se koná pod záštitou ministra zemědělství Miroslava Tomana a s podporou hl. m. Prahy.

Favoritem 99. Českého Derby, které se běží na 2400 metrů, je ryzák lysolabského podnikatele a dlouholetého majitele stáje Joly Jiřího Odcházela Angkor Wat, vítěz karlovarské Jarní ceny i chuchelské Velké červnové ceny,“ říká Jiří Zlámaný, dostihový manažer závodiště ve Velké Chuchli. „Tohoto koně trénuje Josef Váňa a v sedle bude historicky nejúspěšnější český žokej, čtyřnásobný německý šampión Filip Minařík. Pro rodáka z nedalekého Radotína je chybějící triumf v Derby velkou motivací. Hlavními soupeři by mu měli být vítězové Velkých jarních cen z Prahy a Bratislavy. Bělouš Ignacius Reilly stáje Syndikát V3J je chystán mezinárodně úspěšným koučem Václavem Lukou a povede jej aktuálně druhý muž německého šampionátu, držitel tří českých šampiónských titulů Bauyržan Murzabajev. Hnědák stáje Meridian Arcturus, kterého rekordman v počtu trenérských vítězství v Českém Derby František Holčák dosud směřoval do slovenské metropole, se v Praze představí poprvé, a to pod dalším trojnásobným českým šampiónem Jaromírem Šafářem,“ doplňuje Zlámaný.

Jezdeckými hvězdami sobotního programu budou již zmíněný Filip Minařík a také další čtyřnásobný německý šampión, populární panamský rodák Eduardo Pedroza. Ze Slovenska přicestují oba tamní mnohonásobní šampióni Jaroslav Línek a Zdenko Šmida, chybět nebude prakticky nikdo z domácí špičky, včetně velezkušeného Jana Ráji i aktuálního lídra českého žebříčku, mimořádně talentovaného žákovského jezdce Davida Lišky.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down