12.12.2010 | 03:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Chovatelé holštýnského skotu oceněni

V minulém týdnu se v Seči uskutečnilo setkání chovatelů holštýnského skotu spojené s tradičním seminářem. Kromě informací o společné zemědělské politice nebo dotační politice státu se mohli zájemci dozvědět například také podrobnosti o nastavení správné funkce dojicího zařízení. Stranou nezůstala ani tématika výživy a jejího vlivu na zdravotní stav holštýnských stád.
Zlatým hřebem programu pak bylo vyhodnocení chovatelské soutěže. Ještě před vyhlášením hlavních kategorií ocenili pracovníci svazu chovatele, kteří se se svými plemenicemi zúčastnili evropského šampionátu v Cremoně.
V hlavním programu – soutěži o podnik s nejvyšší produkcí tuku a bílkovin – si pak na pódium pro plakety přišli v kategorii 5 až 70 uzávěrek chovatelé Ing. Milan Basík, Pavel Kopecký, Jana Kocmanová, Oldřich Poláček a CRF, spol. s r. o. Kategorii do 200 uzávěrek opanovaly podniky ZF Rolnička, Genoservis, Agros Vyškov-Dědice, Agrotech Plus a ZD Šemíkovice. Ve skupině o 201 až 400 uzávěrkách se radovali chovatelé ze společností Mespol Medlov, Zespo CZ, Agrospol Malý Bor, ZD Čechtice a Agrodružstvo Načeradec. V poslední kategorii nad 401 uzávěrek zvítězili chovatelé z Agrasu Bohdalov, Mléčné farmy Lubina, Zerasu Radostín, ZOD Brniště a ZS Ostřetín.

Další informace si přečtete v týdeníku Zemědělec.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down