03.09.2013 | 01:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Chovatelé romanovských ovcí mají v Evropě dobré jméno

Romanovské ovce pocházející z Jaroslavské oblasti (ležící asi 300 km severovýchodně od Moskvy a 2166 km od Prahy) se u nás chovají asi od šedesátých let minulého století. Momentálně je u nás zapojeno do kontroly užitkovosti jednatřicet chovů s počtem okolo jedenácti set bahnic. Klubem chovatelů romanovské ovce přijatý standard odpovídá standardu, podle něhož se šlechtilo i v zemi původu. Nejen tato skutečnost, ale i fakt, že v domácích chovech jsou ještě některé původní linie beranů vzbudil zájem také u ruských chovatelů.

„Obrátili se na nás chovatelé z Jaroslavské oblasti, že by chtěli osmdesát bahnic a dvacet beranů. Myšlenka, že to budou právě zvířata z našich chovů, která budou využita k plemenitbě v zemi původu nás pohladila po duši. Rusové s nákupem zvířat dlouho neotáleli a pochvalovali si kvalitu plemenného materiálu. Romanovské ovce od našich chovatelů jsou ale v kurzu také u Rumunů, Chorvatů, Lotyšů, Nizozemců, Belgičanů, Slováků nebo Maďarů. To ukazuje, že klubem vytýčený směr šlechtění, který odsouhlasila Rada Plemenné knihy je správný,“ pochvaloval si dlouholetý předseda Klubu chovatelů romanovské ovce Jiří Vízner.
Více se dočtete v říjnovém vydání časopisu Náš chov

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Komentáře k článku

  1. Chtěl bych vědět jaké krmení doporučujete, jedná se o to že nikde nemohu vyčíst co vlastně se má nebo může dávat kromě pastvy, sena, slámy . Zajímá mně co z obilnin mohu krmit. Zda mohu dávat pšeničný šrot atd.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down