14.03.2022 | 06:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Chovatelské dny letos budou

Po covidové pauze panuje mezi chovateli skotu velká naděje, že se v roce 2022 konečně uskuteční přehlídky skotu, a to i ty, jejichž dva ročníky musely být kvůli epidemiologické situaci zrušeny.

V květnu se chovatelé mohou těšit na přehlídky plemenných býků, a to 18. 5. na akci společnosti Natural, spol. s r. o., v Hradištku pod Medníkem, v termínech 19. 5. a 25. 5. se představí plemeníci z ISB Litohoř (Plemo, a. s.).

Červen 2022 bude tradičně nabitý soutěžními přehlídkami plemenic. České strakaté krávy se předvedou 2. června na Orlickém poháru v Kunvaldské a. s., 10. 6. se chovatelé sejdou v Mžanech, 11. 6. se uskuteční výstava v Kroměříži a 16. 6. Den skotu v Třebíči stejně jako chovatelský den v Košeticích s účastí českého strakatého i holštýnského plemene.

  1. června se pak koná tradiční výstava v Kralovicích a o den později chovatelský den ve Staré Pace.

Na 8. září je naplánována Národní výstava Den českého strakatého skotu v Radešínské Svratce, 15. 9. se představí býci masných i dojených plemen na inseminační stanici Homole (Jihočeský chovatel, a. s.) a 22. září je vyhrazeno přehlídce býků společnosti CRV v Zásmukách.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down