17.09.2013 | 06:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Chovatelský podzim v Lysé nad Labem

Po dvouleté pauze se na výstavišti v Lysé nad Labem opět uspořádala celostátní výstava mladých králíků a mladé drůbeže. Zatímco králíkáři porovnávali své odchovy již po třiačtyřicáté, chovatelé drůbeže odstartovali teprve pátý ročník. V rámci letošní národní prezentace mladých zvířat bylo předvedeno 2145 králíků bezmála šedesáti plemen a 519 kusů reprezentujících asi sedmdesátku plemen vodní a hrabavé drůbeže. Na těchto slušných počtech zvířat se nemalou měrou podíleli také mladí chovatelé, kteří měli samostatnou expozici.

Celostátní výstava mladých králíků a drůbeže, která se konala ve dnech od 13. do 14 září odstartovala v Lysé nad Labem tradičně podzimní sezónu chovatelských výstav. Do veletržního kalendáře společnosti Výstaviště Lysá nad Labem, s. r. o. se zmiňovaná národní chovatelská akce zařadila teprve podruhé. Podle ohlasu členů spolupořadatelské organizace v zastoupení Českého svazu chovatelů, respektive reprezentantů Ústřední odborné komise chovatelů králíků a Ústřední odborné komise chovatelů drůbeže, kteří si pochvalovali vzorně připravené výstavní prostory by to vůbec nemuselo být naposledy.
Z celkového počtu bezmála dvou tisíc sedm set předvedených mladých zvířat jednoznačně dominovali králíci.
„Letošní atypický průběh léta se podepsal na horší kvalitě srsti, za níž zvířata ztrácela body.
Králíci prostě nebyli přelínaní. S tímto handicapem se ale čtyřiatřicetičlenná komise posuzovatelů musela potýkat u všech plemen. Bohužel letos to bylo poprvé, co se posuzování králíků nezúčastnil Ing. Josef Zadina, který nečekaně opustil naše řady. S bývalým ředitelem zemědělské školy v Čáslavi, dlouholetým svazovým činovníkem, vynikajícím chovatelem a přítelem v jedné osobě jsme se naposledy rozloučili v dubnu v jeho rodišti v Golčově Jeníkově,“ posteskl si odborný garant králikářské expozice Miroslav Heller.
Více se dočtete v týdeníku Zemědělec

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down