15.06.2021 | 09:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Čína snižuje svou závislost na dovozech vepřového masa

V souvislosti s potvrzenými ohnisky méně smrtelné varianty viru afrického moru prasat napomáhající jeho nekontrolovatelnému šíření, se na začátku roku v některých zahraničních zdrojích diskutovalo o navyšování produkce vepřového masa ohlášeném čínskou vládou.

Pochybnosti rozptýlily až statistické údaje čínské všeobecné celní správy, podle nichž se do Číny v květnu dovezlo 789 tisíc tun masa, což je o 3,3 % méně než ve stejném měsíci loňského roku. To se na čínském trhu odrazilo v rychlém snížení ceny za jatečná prasata, která se v porovnání s počátkem roku prodávají za polovinu, respektive za dvaadvacet juanů (3,44 USD) za kilogram, což odpovídá cenám mírně nad úrovní z doby před epidemií moru.
Přestože za prvních pět měsíců letošního roku je dovoz ve srovnání se stejným obdobím loňského roku stále vyšší (o více než 12 %), aktuální statistiky ukazují, že návrat k vládou ohlášeným stavům před dvěma roky není nereálný. A to i přes přetrvávající problémy s africkým morem prasat. Zvyšování produkce vepřového masa snižuje závislost Číny na dovozech nejen z Ameriky, ale i z Evropy. Lze tak očekávat, že odbyt evropské nadprodukce v Číně, která je momentálně největším světovým dovozcem vepřového masa, bude postupně slábnout tak, jak se tamní vládě bude dařit naplňovat přestavbu celého sektoru.
Zdroj: swineweb.com*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down