02.10.2016 | 11:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Čistota nejen ve stáji

Na veletrhu Eorutier se představí i německá společnost Desical. Firma Desical se sídlem v Rottenbergu nabízí chovatelům mnoho možností pro desinfekci jejich prostor. Jak říká zástupce firmy Frank Blecher, motto firmy Hygiena a komfort ve stáji hovoří za vše.
Desinfekční prášek Desical se dá využít pro zlepšení hygieny ustájovacích prostor, dojíren i venkovních výběhů. Je vysoce alkalický a zajišťuje rychlé vysychání podestýlky.

Podle zástupce firmy má používání tohoto prostředku významný vliv na redukci zánětů vemene pocházejících ze stájového prostředí. „Toto procento mastitid je přitom v Evropě vysoké,“ varoval Frank Blecher.

Jak dodal, Desical je jemný prášek složený z různých komponentů. „Zajistí čistá vemena, nízký počet somatických buněk i v letních měsících, snižuje náklady v chovu dojnic, ozdravuje stájové mikroklima a redukuje i infekční onemocnění paznehtů,“ konstatoval Blecher.

Výhodou podle jeho slov je, že Desical umožňuje dlouhodobé používání v lehacích boxech díky speciální receptuře chránící kůži chovaných zvířat. Kůže vemene a především struků je při jeho používání vláčnější a díky vytvořenému mikrofilmu lépe chráněná. Paznehty jsou vysušenější, rohovina pevnější a tím i odolnější vůči působení nepříznivých vlivů.

Výhodou přípravku je také lehká příprava, velmi dobrý poměr ceny a účinku a možnost použití i v podnicích s bioplynovou stanicí a ekologických chovech.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down