01.06.2021 | 07:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Copa Cogeca je znepokojena nad Strategií EU v biologické rozmanitosti do roku 2030

Daleko od reality – hlasování výboru ENVI o strategii biologické rozmanitosti nabízí členským státům a zemědělcům málo rozumných řešení.

Zatímco třístranný dialog o SZP ještě nebyl uzavřen, Výbor pro životní prostředí Parlamentu přijal 28. května zprávu o strategii EU do roku 2030. Zemědělství a lesnictví jsou opět jádrem strategie EU a opět čelíme nerealistickým cílům v jasném rozpojení s realitou. Kdykoli bylo zemědělství řízeno ideologií, selhalo. Zatímco zemědělské komunity vidí některé pozitivní prvky v mezinárodním obchodu, Copa/Cogeca je velmi znepokojena dogmatickým přístupem, který zpochybňuje samotnou koncepci udržitelnosti a navrhuje několik skutečných možností pro zemědělce a členské státy.

Po hlasování ve výboru pro životní prostředí budou mít poslanci Evropského parlamentu jen několik dní, ne-li hodin, aby zvážili návrhy předložené jeho Výborem pro životní prostředí. Po týdnu intenzivních diskusí o SZP je těžké pochopit spěch.

Pekka Pesonen, generální tajemník Copa/Cogeca, lituje, že „Výbor pro životní prostředí Parlamentu se neřídil některými rozumnými návrhy výboru pro zemědělství. Strategie navržená Výborem pro životní prostředí tím, že navrhuje předefinovat pojem udržitelnosti upřednostněním environmentálního aspektu před ekonomickými a sociálními, jasně zapomíná, že k provádění jakékoli konkrétní politiky v oblasti biologické rozmanitosti potřebujeme zemědělce, vlastníky lesů a družstva schopná inovace a investice. Není žádným tajemstvím, že existuje skutečné riziko, že naše venkovské oblasti budou vysídleny. Pokud jde o změnu klimatu a biologickou rozmanitost, potřebujeme aktivní správu, ne méně. Jednoduchý fakt známý všem, daleko od rostoucí abstrakce, která se odehrává v Bruselu.“*

Podle tiskové zprávy

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down