01.11.2010 | 03:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Cremonu ovládli Švýcaři

V sobotu 30. října se na výstavišti v italské Cremoně konal evropský holštýnský šampionát. Celkovou šampiónkou plemene red holštýn se stala reprezentantka Švýcarska Pepita z chovu Everdes Holstein, Echarlens, která zvítězila i v kategorii prvotelek. Mezi staršími krávami se bonitéru Johnu Gribbonovi z Velké Británie nejvíce zalíbila Mylene chovatele Paula Mathayeho z Lucemburska.
I mezi holštýnkami vyhrála zástupkyně Švýcarska. Pomyslnou zlatou medaili si z Cremony odvezla plemenice Castel James Jolie z chovu Michela Castelly, která ovládla také kategorii krav starších než 54 měsíců. Dílčí skupinu prvotelek vyhrála domácí plemenice jménem Pess Farm Goldwyn Nevil ET vlastníka Allevamento Beltramino. I v kategorii krav na druhé laktaci se prosadila Italka – M. E. Dal Stormatic Ilma ET z farmy M. E. Dal Ladina.
V soutěži skupin z jednotlivých států se opět radovali Švýcaři, jejichž kolekce získala nejvíce bodů před Itálií a Francií.
Z České republiky se evropského šampionátu zúčastnily plemenice z podniků Meclovská zemědělská, a. s., ZS Ostřetín, a. s., Dobrosev, a. s., Dobronín a ZF Rolnička Lipanovice.

Podrobnější informace přineseme v časopise Náš chov.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down