Čtyři nové produkty pro zdraví zvířat

Společnost Christian Hansen zařadila letos do svého sortimentu čtyři novinky, které představila na veletrhu Techagro. Doplňková krmiva a tekuté nápoj a koncentráty jsou určeny pro dojené krávy, drůbež, prasata a telata.

Tekutý energetický nápoj CalciTonic M je určený pro dojnice po otelení, pro dobrý začátek laktace Nápoj se přimíchává do vody a zdroj sacharidů stimuluje fermentaci v bachoru a ta část, která unikla fermentaci, zvyšuje hladinu glukózy krvi. Kyselina nikotinová (niacin) snižuje hladinu neesterifikovaných mastných kyselin v krvi a betain podporuje funkci jater.

Dalšími aditivy nápoje jsou propionát vápenatý a acetát hořčíku. Nápoj působí na rychlé zotavení dojnic po otelení, zamezuje vzniku poporodní parézy a posunutí slezu.

Další novinkou je tekutý multivitamínový koncentrát pro drůbež, prasata i telata.

LiquiVit 20 se také podává v pitné vodě jako doplněk základních vitamínů hlavně v období stresu po léčení nebo nemoci i při změně krmné dávky.

Rescue Kit ruminant je doplňkovým krmivem pro přežvýkavce. Jeho doplněk zlepšuje příjem krmiva díky utlumení toxinů, snižuje počet somatických buněk a zvyšuje užitkovost a přitom pozitivně ovlivňuje složení mléka

Čtvrtou novinkou pro chovatele je Prolyt Pack, doplňkové krmivo pro stabilizaci gastrointestinálního traktu v kombinaci s osmolyty a elektrolyty pro telata.

Prostředek zlepšuje využití živin. Probiotické mikroorganismy produktu kolonizují střeva a vyloučí se škodlivé bakterie.

Podrobnější informace v časopisu Krmivářství 3/2014 a týdeníku Zemědělec.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down