24.06.2017 | 06:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Derby je za dveřmi

Již zítra se v dostihovém areálu Conseq Park Veká Chuchle uskuteční pod záštitou ministra zemědělství Mariana Jurečky 97. České derby České podnikatelské pojišťovny a další program s řadou tradičních špičkových dostihů. Areál je otevřen od 12 hodin a pořadatelé prosí diváky, aby dorazili včas. Jen tak si totiž mohou dosyta užít všeho, co dostihový den nabízí.

DERBY je absolutním vrcholem dostihového kalendáře, má status zkoušky, významově převyšující nejen ostatní zápolení první kategorie, ale i ostatní čtyři klasické dostihy. Triumf v něm nesmazatelně zapíše jméno vítězného koně do historie, pro jeho jezdce, trenéra, majitele, chovatele a ošetřovatele je pak tou naprosto nejvyšší metou, jíž lze v dostihovém světě dosáhnout. Derby spolu se dvěma dalšími klasickými testy tříletých hřebců a klisen - Velkou jarní cenou a St. Leger - tvoří takzvanou klasickou Trojkorunu. Dotace (celkový součet cen v dostihu) je 2 500 000 Kč, a tak je České derby již po řadu let nejbohatším rovinovým dostihem ve středoevropském regionu.

V letošním roce je přihlášeno 16 tříletých koní, sázkovým favoritem je prozatím tmavý hnědák Black Canyon s žokejem Petrem Foretem. Nic ale není jisté, obzvlášť v takovém dostihu, jako je DERBY...*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down