02.07.2021 | 12:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Derby vyhrál favorit Hazarder

Poslední červnová neděle patřila v Chuchle Areně Praha 101. ročníku CPIPG Českého Derby na 2400 metrů pro tříleté koně s celkovou dotací dva milióny korun. Jeho vítězem se stal favorizovaný Hazarder s žokejem Václavem Janáčkem. Druhý finišoval Tcheque King, třetí místo obsadil Royal Word. V nejprestižnějším také nejvýše dotovaném rovinovém dostihu střední Evropy se představilo čtrnáct tříletých hřebců a dvě klisny.

Vítěz květnového Memoriálu dr. Frankenbergera Hazarder splnil roli sázkového favorita a v dobrém čase 2:30,83 triumfoval jistě o délku a půl před premiantem Velké červnové ceny Tcheque Kingem, za nímž o necelé dvě délky třetí finišoval vítěz Velké jarní ceny Royal Word. Nejlepší pětici doplnili vítěz Starohájského kritéria z Bratislavy Rex of Thunder a poprvé v Praze nastoupivší Kamssio.

Hazarder vyhrál třetí ze čtyř dosavadních životních startů, v jeho sedle dosáhl už 21. klasického triumfu kariéry pětinásobný český a sedminásobný španělský žokej-šampión Václav Janáček, pro nějž to zároveň bylo třetí vítězství v samotném Českém Derby. Trenér Pavel Tůma a majitel koně Jiří Charvát si triumf ve vrcholu sezóny zopakovali po čtyřech letech.

Rámcový program slavnostního odpoledne nabídl i další tři tradiční dostihy nejvyšší kategorie a ve všech zvítězili pětiletí valaši. V 62. Zlatém poháru společnosti Tipsport (2400 m, 4+, 150 tis. Kč) se stylem start-cíl, po bezchybném taktickém výkonu žokeje Václava Janáčka, při své premiéře na nejvyšší scéně, prosadil Grigri de Lancray (trenér Neuberg, majitel Přikryl, s. r. o.), loňský triumf v 18. Tattersalls Mile (1600 m, 3+, 150 tis. Kč) jistě obhájil šampión mílařů Ignacius reilly (ž. Petr Foret, trenér Václav Luka, majitel Syndikát V3J) a v 17. Sprinterské ceně Jockey Clubu ČR (1200 m, 3+, 150 tis. Kč) na tři týdny staré vítězství z Memoriálu Jaroslava Maška navázal Worth Choice (ž. Adam Florian, trenérka Štěpánka Myšková, majitel Vasury Kolesa).

Dvou vítězství v průběhu odpoledne dosáhli žokej Václav Janáček, trenéři Pavel Tůma a Václav Luka a majitel Jiří Charvát.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down