05.03.2018 | 09:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Digitální svět na veletrhu EuroTier

Mezinárodní veletrh EuroTier, který se letos uskuteční od 13 do 16. listopadu v Hannoveru, se považuje za evropského lídra ve svém oboru. V letošním roce se očekává více než 1900 vystavovatelů, kteří do Hannoveru přivezou novinky z oblasti chovu hospodářských zvířat.

Tématem letošního veletrhu bude „Digitální farma z hlediska managementu, zdraví zvířat a kvality krmení“.  Svět se v dnešní digitální podobě rychle otevírá i pro dříve spíše tradiční oblasti, jako je zemědělství. S použitím moderních technologií se dá dosáhnout vysoké užitkovosti se zachováním dobrých životních podmínek zvířat. Nejen efektivita, ale i zdraví zvířat a také transparentnost jejich chovu jsou klíčem k úspěchu ve výrobě živočišných produktů.

„Nový koncept využívající digitálních technologií přináší do zemědělství přidanou hodnotu, pomáhá mu začlenit se do dynamicky se rozvíjejícího venkova a přispívá k vnímání agrárního sektoru jako moderního výrobního oboru,“ je přesvědčen projektový manager společnosti DLG Dr. Karl Schlösser.

Jak dodává, vystavovatelé se letos do Hannoveru chystají s průlomovými exponáty a společnost DLG se se svými partnery z oblasti výzkumu či průmyslu postará o rozšíření povědomí o digitálních technologiích v zemědělství prostřednictvím speciálních konferencí.

V živočišné výrobě se můžeme setkat s mnoha chytrými technologiemi. Například v chovu prasat se dá pomocí mikrofonu zachycujícího potíže s dechem odhalit jejich zdravotní stav a včas upozornit na nutnost veterinárního zásahu. Jsou také vyvíjeny systémy, které umožňují rozeznat nebezpečí zalehnutí selat prasnicí a donutí ji změnit polohu, což přispívá k vyššímu počtu odchovaných selat.

V chovu dojeného skotu je aktuální systém, který je schopen využívat data z mnoha různých zdrojů a tak identifikovat krávy, které vyžadují pozornost zootechnika. Například údaje o užitkovosti a její změně mohou poskytnout informace o zdravotním stavu plemenice, případně i o situaci v chovu. To umožňuje včasnější zásah chovatele, a tím i úsporu finančních prostředků.

Jak informoval Dr. Schlösser, letošního veletrhu se zúčastní všichni přední dodavatelé moderních technologií v chovech zvířat. „Zatím se zaregistrovalo více než 1900 společností, z nich 300 připadá na nové vystavovatele. To podtrhuje význam našeho veletrhu jako platformy pro moderní chov hospodářských zvířat. Současně je již nyní jasné, že bude vysoká i mezinárodní účast, a to jak vystavovatelů, tak návštěvníků,“ dodal zástupce společnosti DLG.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down