14.01.2021 | 12:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Dojírna pro deset tisíc krav

Společnost GEA uvedla do provozu největší kruhovou dojírnu v Číně, která obslouží deset tisíc krav. Tato dojírna je také první svého druhu v asijsko-pacifickém regionu. Společnost GEA nainstalovala svůj nejsilnější dojicí karusel ze série DairyRotor pro společnost Lvyuan Animal Husbandry, předního čínského výrobce mléka. Osmdesát stání GEA DairyRotor T8900 dojí 10 000 krav z farmy Lvyuan v Lianyungangu v provincii Jiangsu třikrát denně.

„Jakmile zákazník našel další pozemky a rozhodl se expandovat v severní části země, kontaktoval nás. Navrhli jsme, aby chovatelé zvážili rotační dojírnu GEA DairyRotor T8900, která do té doby v Číně v provozu nebyla. Lvyuan se tak stal první farmou s touto dojírnou, “ vysvětlil Bright Xiong, vedoucí služeb společnosti GEA China.

Společnost Lvyuan objednala T8900 na konci roku 2019 s cílem jej používat od poloviny ledna 2020. Během pouhého jednoho měsíce na dokončení instalace a uvedení do provozu intenzivně spolupracoval tým kolegů GEA z Německa a Číny, aby zajistil, že zákazník může zahájit výrobu do začátku čínského nového roku v roce 2020. Jak uvedl Xiong, bylo to velmi náročné a nebýt profesionality a kvalitní komunikace, potřebný termín by se nedal stihnout. Majitel farmy Lu Guangqun potvrzuje úspěch projektu, uvádí, že všechny základní funkce dojení jsou stabilní a T8900 pracuje efektivně.

V Číně se zvyšuje spotřeba mléka a mléčných výrobků. Přibližně 70 procent mléka spotřebovaného v Číně je ultra tepelně ošetřeno (UHT), s dlouhou dobou trvanlivosti. Toto mléko má však ve srovnání s čerstvým jinou chuť.

Aktuálně v Číně roste poptávka po čerstvém mléce, proto výrobci a zpracovatelé hledají čínské mléčné farmy, které by mohly poskytovat vysoce kvalitní čerstvé mléko, místo aby jej nadále dováželi ze zahraničí.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down