Dojnicím se musí dobře ležet

Na veletrhu EuroTier se do soutěže o nejlepší inovativní výrobky přihlásilo 251 produktů 167 firem a nakonec bylo odbornou porotou v rámci živočišné výroby uděleno jednadvacet stříbrných a čtyři zlaté medaile. Nezávislá odborná komise jmenovaná DLG (německá zemědělská společnost) stanovila vítěze Innovation Award na základě přísných kritérií.
Komise je sestavena z dvaceti šesti nezávislých vědců, výzkumných pracovníků a konzultantů, jejichž rozhodnutí jsou založena na objektivní a hluboké odborné znalosti.

Německá firma Gummiwerk Kraiburg Elastik GmbH & Co. vyrábí  matrace do boxových loží, rohože do pohybových chodeb nebo na rošty apod., a to nejen pro skot, ale i pro koně a pro prasata. Požadavky na matrace, jako je dlouhá životnost a zároveň poskytnuté pohodlí pro zvířata, jsou diametrálně odlišné. V podstatě je vysoký komfort zvířat často kompenzován kratší trvanlivostí matrace. To ale není případ rohože, resp. matrace do boxových loží pro dojnice Tarsa vyvinuté právě firmou Kraiburg. Tyto rohože se podstatně liší od běžných gumových rohoží z hlediska výběru materiálu, designu a konstrukce. Tarsa se skládají ze tří vrstev vyrobených z různých pryžových směsí a pěny a mají zóny s různým stupněm měkkosti. Zvláště důležitou novinkou je komplexně přepracovaná tarsální zóna v zadní třetině nových matrací pro krávy. Tato zóna je vytvořena z polokulovitých dutých segmentů z vysoce kvalitní čisté pryže s cílem dosáhnout vynikající pružnosti a ohebnosti. Materiál je speciálně navržen tak, aby měl vynikající trvanlivost. Jedinečná struktura matrace a její vzhled navíc umožňují udržet dostatečné množství podestýlky v tarsální zóně, která se tak dobře udržuje v suchu. Krávy tak mohou odpočívat s minimálním tlakem na tarsální klouby (odtud i název rohože, matrace Tarsa) a přitom žlábky mezi polokulovitými segmenty zajišťují větrání. Matrace Tarsa zajišťují komfort i dlouhou trvanlivost, stejně jako snížení tlaku na tarsální klouby dojnic. Firma za ně získala stříbrnou medaili na hannoverské výstavě.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down