02.03.2021 | 08:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Doplněk krmiva pro prasata

Německý výrobce speciálních krmiv Bewital Agri představil v rámci veletrhu EuroTier Digital zapouzdřený kombinovaný produkt Bewi-Fatrix SynerG+ na bázi kyseliny laurové, monoglyceridů (mastných kyselin s krátkým řetězcem) a látek určených k aromatizaci (rostlinné extrakty a éterické oleje).

Kombinací účinných látek lze poškodit grampozitivní bakterie, jako jsou streptokoky a klostridie, a snížit tak antibiotickou léčbu při současném zlepšení zdraví zvířat, zejména v chovu selat. Studie in vitro prokázala, že 0,1 % produktu je dostatečné ke snížení růstu zárodků Streptococcus suis a Clostridium perfringens o 50 %.

 

Bakterie jsou příčinou mnoha problémů v chovech prasat. Infekce streptokoky a klostridiemi jsou považovány za hlavní důvod vysokého používání antibiotik v odchovu selat. Selata jsou obecně infikována streptokoky již během nebo krátce po narození. Mikroby vstupují do zvířete i přes menší rány. Vstupem do krve se streptokoky mohou usadit na určitých místech v těle a množit se. Streptokoky způsobují širokou škálu nemocí. Mohou vést k zápalu plic, artritidě, meningitidě a dokonce k náhlé smrti. Klostridie jsou velmi rozšířené a účastní se mnoha průjmových poruch u selat. V případě infekce často dochází k intenzivnímu zvýšení úhynu. Proto je důležité co nejdříve podporovat imunitní systém selat, aby se optimálně podpořil růst.

 

Přednosti

  • aktivovaná složka kyselina laurová specificky inhibuje grampozitivní bakterie
  • speciální kombinace s aromatickými látkami (rostlinné výtažky a éterické oleje) poskytuje osvědčené synergie
  • matricové zapouzdření zajišťuje pomalé a kontinuální uvolňování všech aktivních složek v celém střevě
  • velmi dobré vlastnosti zpracování a skladování díky speciálnímu výrobnímu procesu
  • úspěšně testováno in vitro a v praxi*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down