13.10.2016 | 01:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Dožínky na statku u Dobrušky

Počátkem září se v Pohoří u Dobrušky konaly dožínky pořádané Statkem Pohoří ve spolupráci s Asociací soukromého zemědělství Rychnov nad Kněžnou a Místní akční skupinou Pohoda venkova. Znovuobnovení tradice dožínek a program pro celou rodinu byly v režii rodiny předsedy ASZ Rychnov nad Kněžnou Ing. Jiřího Petra.

Rodina Petrových hospodaří nedaleko Dobrušky, obci zvané Spáleniště-Paseky, již po několik generací. Pozemky se rozkládají zhruba na dvanácti katastrálních územích od 320 m n. m. do 650 m n. m. Výrobní oblast je zde bramborářsko–obilného typu s převahou mělkých půd jílovitých až hlinitojílovitých.

Aktuálně farma obhospodařuje bezmála dvě stě hektarů půdy, z nichž je více než polovina půdy orné. Většina výměry spadá do oblasti LFA. Na orné půdě se pěstují převážně krmné plodiny – pšenice ozimá, ječmen ozimý, tritikale ozimé, řepka ozimá a hrách. Zhruba na 10 ha se pěstují víceleté krmné směsky (vojtěškové, jetelové).

Živočišnou výrobu představuje chov skotu bez tržní produkce mléka a prasat. Základní stádo masného skotu zahrnuje 30 matek, celkem rodina chová zhruba dvě stě kusů skotu. Prasat ve výkrmu je aktuálně šest set.

Kromě toho nabízí Farma Paseky zemědělské a komunální služby pro ostatní farmáře, obce a soukromé osoby a je oprávněna k poskytování akreditovaného poradenství v oblasti zemědělství.*

 

Více si přečtete ve Farmáři č. 10/2016

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down