Drůbeží maso v Ameta Holding

Ameta je jednou z největších potravinářských společností v Bulharsku a vedoucí firmou v produkci drůbežího masa (asi 30 % veškeré produkce drůbeže v Bulharsku). Společnost je schopna dodávat různé výrobky z drůbežího masa – porcovaná kuřata, chlazená, mražená, marinovaná a kvalita jejich produktů je vždy vysoká.

V posledních letech se firma etablovala také jako dodavatel krmiv pro zvířata.  

Ameta zaměstnává asi 1000 lidí v různých pozicích integrovaného výrobního procesu. Firma má ředitelství v Razgradu na  severovýchodě Bulharska. Své hlavní výrobky prodávají pod značkovou Ludogorsko Poli a jsou známy jako „kuře s nejlepší péčí". 

Ameta zásobuje řetězce Kaufland, CBA, Piccadilly, Billa, T-Market, Fantastico a Metro, ale dodává své výrobky také zákazníkům v Řecku a Rumunsku, Nizozemsku, Francii, Německu a Velké Británii i Maltě a v Iráku.

 

Plně integrovaný výrobní proces

Místní a mezinárodní spotřebitelé chápou důležitosti uzavřeného cyklu, plně integrovaného procesu a zaručeného původu a zacházení s masem.

Bezpečnost produktů je garantována špičkovými technologiemi používanými ve zpracovatelském podniku Ameta Holding JSC.

Ameta kontroluje celý výrobní cyklus od výběru krmiv, která jsou používána ke krmení brojlerů až po distribuci na trhu.

Společnost vlastnila výrobnu krmiva Furaj Rossitsa a sklad obilí, a má tradičně blízký vztah s producenty obilí. Krmivo je pod přísnou kontrolou kvality a plní se standardy HACCP a norem ISO.

Nosnice jsou chovány v halách s automatickým řízením vnitřního prostředí na podestýlce. Vejce jsou tříděna a inkubována v líhních a kuřata jsou potom převezena na farmy s výkrmem brojlerů s ustájením také na podestýlce.

Brojleři jsou stejně jako nosnice krmeni zvláštním krmivem produkovaným z vybraných obilnin, které je různé pro jednotlivé kategorie.

Po dosažení určitého věku jsou vykrmená kuřata převezena do továrny  PilCo, jenž je

vybavena moderní technikou pro porážku, evisceraci, chlazení, porcování a balení masa. Vysoká úroveň vybavení, přísná pravidla pro desinfekci a čištění strojů a areálu zaručuje vysokou bezpečnost produktů.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down