27.07.2017 | 02:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Dvacet let na českém trhu

Dvě desítky let na trhu oslavila nedávno společnost MVKS, spol. s r. o. Paseky se sídlem v jihočeském Tálíně nedaleko Protivína. Jejím jednatelem je Ing. Václav Hůlka, který je též známý svým 25letým působením u krmivářské společnosti Sano. Firma se zabývá především výrobou krmných směsí pro hospodářská zvířata a obchodem se zemědělskými komoditami.

Společnost MVKS založil Václav Hůlka v roce 1997, v době, kdy podle jeho slov měly ve výrobě krmiv monopolní postavení bývalá střediska ZZN. „To jsem se pokusil zlomit ve spolupráci se ZNZ, a. s., v Přešticích, kdy mi Ing. Egenthaler doporučil pořídit si mobilní míchárnu krmných směsí,“ konstatuje Hůlka.

V začátcích se podle jeho slov celková výroba počítala na stovky tun za měsíc, aktuálně se vyrobí zhruba 900 tun krmných směsí měsíčně na jednu ze sedmi mobilních mícháren.

Zanedlouho si Ing. Hůlka uvědomil, že mnoho chovatelů hospodářských zvířat je závislých na krmných směsích, u kterých si nemohou být jisti kvalitou, protože nepocházejí z jejich vlastní produkce. „Řešením byla mobilní míchárna. Získal jsem repasovaný podvozek nákladního vozu značky Liaz s nástavbou míchárny Buschhoff s kapacitou tři tuny,“ vzpomíná podnikatel.

Spolupracující partneři přibývali především díky minimalizaci převozu produkce do středisek ZZN, a tím i úspoře času i finančních prostředků. „Složení konečných krmných směsí je pro každého zákazníka průhledné, kromě vlastních vypěstovaných komodit, jako jsou například obiloviny, hrách, lupina, domícháváme kvalitní řepkové a sójové šroty a minerální doplňky od společnosti Sano,“ podotýká Ing. Hůlka.

Výhodou mobilních mícháren je možnost připravit desítky receptur krmných směsí pro různé kategorie hospodářských zvířat a pružně reagovat na požadované změny v souvislosti s kvalitou objemných krmiv. Aktuálně se v Tálíně míchají doplňkové krmné směsi pro skot (asi 80 % produkce) a kompletní krmné směsi pro prasata (zbylých dvacet procent výroby). „Zboží od nás odebírají jak soukromí hospodáři, tak velké zemědělské podniky. Jsme schopni jim zajistit komplexní krmivovou základnu, případně si mohou vybrat pouze některou kategorii zvířat či specialitu,“ konstatuje Václav Hůlka.*

 

Více si přečtete v Zemědělci v regionu pro Jihočeský kraj

Napsat komentář

Napsat komentář

Komentáře k článku

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down