28.06.2012 | 12:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Dvacet let na českém trhu

Společnost Agromont Vimperk spol. s. r. o., slaví letos dvacetileté výročí svého založení (1. července 1992) a při této příležitosti mimo jiné uspořádala Den otevřených dveří v Seleticích, v areálu Loudy s. r. o.

Společnost Agromont je výhradním dodavatelem staveb a technologií pro chov skotu, prasat a drůbeže. V Seleticích byly v posledních třech letech vybudovány i rekonstruovány objekty pro ustájení masného skotu, prasat, ovcí i koní.  

Firma Agromont Vimperk vybudovala novostavbu zimoviště pro masný skot. Stáj stojí na místě původní odchovny mladého dobytka a její rozměry jsou 30 x 72 m. Při stavbě zvolili současně velmi žádanou variantu nosné konstrukce, tedy lepené dřevěné vazníky s nosnými ocelovými podpěrnými sloupy, pro opláštění byly využity sendvičové panely v kombinaci s dvoumetrovou plachtou.

Masný skot bude ustájen v individuálních kotcích a kapacita je 60 jalovic, 120 krav s telaty, dva plemenní býci a devět míst má porodní box.

Firma spolupracovala rovněž při „rekonstrukci“ bývalých silážních žlabů a jejich přeměně na přístřeškovou stáj pro býky, a to zejména vykrmované a druhého žlabu na centrální hnojiště.

 

Více si přečtete v týdeníku Zemědělec a časopisu Náš chov.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down