19.09.2007 | 12:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Dvacet tun za hodinu

Česká společnost ROmiLL, které se zabývá mimo jiné i výrobou strojů ke zpracování vlhkého zrna, představila na svém stánku v Českých Budějovicích inovovaný stroj ROmiLL CP1. Tento typ podrtí, nakonzervuje a napěchuje do vaku obilí či kukuřičné zrno o vlhkosti 30 až 40 %. Kapacita zpracování činí až 20 t za hodinu.

 
Systém sklizně vlhkého zrna je podle zástupce firmy cestou, jak snížit náklady na sušení, čištění a hlavně skladování zrnin. „Nově je stroj posazen na pevný rám, který umožňuje snadné zvedání násypky a následnou jednoduchou výměnu drticí jednotky za jednotku pro zpracování vedlejších produktů. Poté je možné ukládat do vaku například cukrovarnické řízky, pivovarnické mláto, siláž nebo i celé zrno.
Operativně lze rovněž vyměnit lisovací tunel a zvolit tak vhodnou velikost vaku podle požadavků na následný denní odběr. Tunely se vyrábí ve velikostech 5, 6.5 a 9 stop, přičemž velikost devět stop je určena jen pro vakování suchého celého zrna,“ uvedl Dušan Kincl, technicko-obchodní manažer firmy ROmiLL, spol. s r. o. Nabídku krmivářské divize firmy tvoří dále stacionární šrotovníky a mačkače různých výkonů, výrobny krmných směsí a v neposlední řadě skladovací báze francouzské firmy Privé osazené dopravní technologií Denis.
K agrosalónu Země živitelka zástupce firmy připomněl: „Letos se jedná už o naši jedenáctou mezinárodní výstavu z celkového počtu čtrnácti akcí převážně v zahraničí. Vrcholem bude mezinárodní odborný veletrh zemědělské techniky Agritechnika 2007, který se koná 13. až 17. listopadu v Hannoveru a kde Vás všechny rádi uvítáme na společném stánku firem ROmiLL a AG-BAG,“ dodal s úsměvem Dušan Kincl.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down