06.05.2010 | 07:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Efektivně vykrmovat brojlery

V expozici společnosti Chr. Hansen vystavovatelé prezentovali i nový výrobek pro zvýšení efektivnosti výkrmu kuřat, probiotikum GalliPro. Výrobek navazuje na produkt Lactiferm, což je vodorozpustná forma probiotika pro použití v napájecích systémech a obsahuje Enterococcus faecium M-74. Používá se pro výkrm kuřat, pro nosnice, kachny, krůty, bažanty a také prasata a telata

GalliPro  je probiotikum s efektivním kmenem Bacillus subtilis, které bylo prověřeno výzkumem v různých zemích. Jeho použití je jednoduché, přidává se jak do sypkých, tak i peletovaných krmných směsí, může se aplikovat po celou dobu výkrmu kuřat.

Sporulující bakterie probiotika mají vysokou stabilitu při výrobě pelet při teplotách 75–95o C.

Probiotikum je testováno v celosvětovém měřítku a v různých produkčních systémech a dosažené výsledky ukazují, že jeho použití v krmných směsích významně zlepšuje parametry užitkovosti brojlerů, což je významné jak pro chovatele drůbeže, tak pro spotřebitele. Produkt je registrován v Evropě, Severní a Jižní Americe.

Ze souhrnu výsledků pokusů z deseti zemí světa vyplývá, že GalliPro zvýšilo ve výkrmu kuřat konečnou hmotnost o 3,3 % a konverzi živin o3,1 %.

Při provozním pokusu prováděném v ČR na skupinách po 25 000 kuřat se podle MVDr. Slavomíra Mráze potvrdilo, že probiotikum předchází výskytu onemocnění, snižuje přítomnost inhibičních látek a výskyt patogenů, zlepšuje parametry užitkovosti, zvyšuje bezpečnost potravin.

Probiotika jsou významnou částí technologie výkrmu kuřat, protože stabilizují střevní mikroflóru, posilují imunitní systém, ochraňují organismus proti stresu, zvyšují přírůstek hmotnosti, zlepšují konverzi krmiva, a tak zefektivňují ekonomiku výkrmu brojlerů.

 

Nejlepší siláž

(vel) - Součástí brněnského veletrhu bylo také vyhlášení výsledků čtvrtého ročníku soutěže Siláž roku, kterou jako tradičně pořádá společnost Christian Hansen Czech Republic, s. r. o. Do finále poslala odborná komise ve složení Ing. František Mikyska, prof. MVDr. Ing. Petr Doležal, CSc. a Ing. Jaroslav Přikryl, CSc. deset zemědělských podniků. Jednalo se o společnosti Selakta Pacov, a. s., Agro, družstvo Záhoří, Meclovská zemědělská, a. s., Stargra, spol. s r. o., ZOD Kámen, ZEPO Bělohrad, a. s., ZEMm, a. s. Nový Bydžov, Klas Nekoř, a. s., Hesako zem. výroba s. r. o. a Zemědělské obchodní družstvo Agrispol Mořice.

Právě poslední jmenovaný podnik – Agrispol Mořice – byl nakonec vylosován a získal ceny věnované společností Christian Hansen. Tento podnik hospodaří nedaleko Kojetína v okrese Prostějov. Chová 260 dojnic českého strakatého skotu s průměrnou roční užitkovostí 7100 kilogramů mléka.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down