Na pěti stovkách hektarů zemědělské půdy hospodaří spolu s rodinou nový předseda Českého svazu chovatelů masného skotu, z. s., RNDr. Martin Tichý. Většinu pozemků má na Bruntálsku, kde začal podnikat v zemědělství v roce 2003. Zemědělské objekty se nachází ve Slezsku v obci Jindřichov, kde chovatel koupil neprosperující zemědělskou firmu v roce 2013.
Martin Tichý hospodaří v režimu ekologického zemědělství. Jak říká, tento přístup je v podmínkách podhůří Jeseníků přínosný pro krajinu, i před zapojením do biorežimu už stejně podle ekologických zásad hospodařil. Z výměry 500 hektarů v nadmořských výškách od 290 do 450 metrů připadá zhruba 90 ha na ornou půdu, na níž se pěstují především obilniny a luskoviny většinou na osivo. Mimo běžné produkce pěstuje zeleninu, jako například dýně, mrkev, fazolky či špenát. Součástí statku je i pět hektarů ovocných sadů s jabloněmi, hrušněmi a rybízem, přibližně půl hektaru ovocné školky a čtvrt hektaru vinic.
Na tuto produkci navazuje vlastní mlýn a pekárna, z níž si zájemci odnášejí celozrnné výrobky, jako jsou různé druhy chleba, pečiva či sladkých i slaných koláčků a závinů.
RNDr. Tichý se věnuje chovu masného skotu od roku 2004, v roce 2013 dovezl z Dánska pět jalovic a býka plemene dexter. „Bylo to moje nejlepší rozhodnutí,“ vyznává se chovatel. Dnes má 60 matek tohoto nejmenšího evropského plemene, jehož historie sahá až do doby kamenné. Krávy mají v dospělosti hmotnost jen mezi 180 a 350 kilogramy, býci dosahují maximálně 500 kilogramů. Jak komentuje Martin Tichý, plemeno dexter se vyznačuje klidným temperamentem, je přizpůsobivé a nenáročné. V jižním a jihozápadním Irsku byl dexter rozšířen hlavně v horských oblastech. I u nás je tedy vhodné do okrajových oblastí, na chudší pastviny a např. i na podmáčené pozemky. Díky relativně velké ploše paznehtů jsou totiž zvířata schopná se i na rozbahněné půdě pohybovat aniž by ji devastovala tak, jako těžší plemena.