04.11.2022 | 05:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Emisní závazek Austrálie – hospodářská zvířata nebudou postihována

Australská vláda upřednostňuje trvalou udržitelnost a připojuje se k USA, EU a Spojenému království v závazku kolektivně snížit globální emise metanu napříč sektory. Snižování by se mělo týkat odvětví energetiky a zdrojů, zemědělství i odpadů. Austrálie však nebude postihovat emise hospodářských zvířat.

Jde o dobrovolný závazek 122 signatářů, kteří společně pracují na snížení globálních emisí metanu ve všech odvětvích do roku 2030 alespoň o 30 % pod úrovněmi z roku 2020. Signatáři se zavazují přijmout řadu vnitrostátních opatření, jako jsou normy pro snižování emisí v odvětví energetiky a odpadů a hledat příležitosti ke snížení emisí v odvětví zemědělství prostřednictvím technologií a partnerství s farmáři.

„Australská vláda bude i nadále spolupracovat s průmyslem za účelem dekarbonizace ekonomiky a usilovat o iniciativy na snižování emisí napříč odvětvími energetiky a odpadů, včetně zachycování odpadního metanu za účelem výroby elektřiny, “ uvedl v prohlášení ministr pro změnu klimatu Chris Bowen.

Úředníci nastínili uplatnění 18 miliard australských dolarů na podporu investic do nízkoemisních technologií a výroby komponentů spolu se snížením metanu ze zemědělské produkce. V rámci plánu Powering Australia australská vláda rovněž vynaloží 8 milionů australských dolarů odvětví mořských řas na podporu komercializace nízkoemisního krmného doplňku pro hospodářská zvířata. Finanční prostředky ve výši 5 milionů australských dolarů půjdou na vývoj technologií pro produkci nízkoemisních krmných doplňků pro ruminanty. „Závazek nevyžaduje, aby se Austrálie soustředila pouze na zemědělství, snižovala zemědělskou produkci nebo stavy hospodářských zvířat,“ uvedlo oficiální prohlášení.  Vláda potvrdila, že nepřijme legislativu ani nezavede daně či poplatky ke snížení emisí z chovu hospodářských zvířat.

Zroj: Feednavigator 10/2022*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down