20.06.2024 | 11:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

EUDR – nařízení o odlesňování: dodavatelské řetězce nefungují

Bruselská konference odhalila narušení dodavatelského řetězce spojeného s EUDR a závislost na dovozu krmiv. Účastníci akce FEFAC v Bruselu opět slyšeli o přetrvávajících výzvách při zavádění nařízení EUDR a o významných problémech pro krmivářské společnosti v EU.

Pedro Cordero, prezident FEFAC, ve svém projevu k zahájení výročního veřejného zasedání FEFAC 31. května varoval, že evropské krmivářské společnosti ještě neobdržely nabídky sójového šrotu na leden 2025. Tyto nabídky byly obvykle již zavedeny, což by zdůrazňovalo rostoucí narušení dodavatelského řetězce vyplývající z nedostatečné důvěry trhu v prováděcí strategii Evropské komise EUDR.

„Doufáme, že zdravý rozum zvítězí a budou nalezena řešení," řekl Cordero.

Podle odvětví krmiv přetrvávají otázky týkající se technických aspektů nařízení EU o odlesňování (EUDR) a toho, zda je harmonogram Komise v souladu s obchodními potřebami. FEFAC a další obchodní skupiny EU minulý měsíc v dopise předsedkyni Evropské komise Ursule von der Leyenové zdůraznily problémy s informačním systémem nařízení. Tento rejstřík má zúčastněným stranám usnadnit předkládání a zpracování prohlášení o náležité péči a zajistit hladký přechod na konci roku 2024, kdy nařízení o EUDR vstoupí v platnost. Systém však v současné době není na dobré cestě ke splnění požadavků řádně fungujících dodavatelských řetězců, zdůraznili signatáři.

Ing. Josef Svoboda, CSc.

Kontakt: post4me@seznam.cz

Celý článek najdete v Krmivářství 4/2024.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down