25.06.2024 | 03:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

EuroTier 2024: Výstava přitahuje zájem návštěvníků

Výsledky online průzkumu mezi 1250 zemědělci z Německa i ze zahraničí: Velký zájem o technologie chovu a krmení zvířat a krmiva – Hlavní témata: Dobré životní podmínky zvířat, udržitelnost, automatizace, robotika, digitalizace – EuroTier se koná od 12. do 15. listopadu 2024 v Hannoveru. Hlavní téma: Inovujeme živočišnou výrobu

Pět měsíců před zahájením výstavy je zájem o EuroTier / EnergyDecentral 2024 mezi návštěvníky již značný. V průzkumu mezi potenciálními odbornými návštěvníky této světové výstavy pro profesionální živočišnou výrobu a management uvedlo 60 % respondentů, že se jistě zúčastní. Dalších 30 % se rozhodne v následujících týdnech. Největší zájem je o oblasti týkající se technologií chovu a krmení zvířat a krmiv. V oblasti aktuálních témat mají odborní návštěvníci z domova i ze zahraničí největší zájem o dobré životní podmínky zvířat, udržitelnost, automatizaci, robotiku a digitalizaci. Online průzkumu se zúčastnilo 1 250 osob. EuroTier, světová výstava pro profesionální živočišnou výrobu a management, se koná společně s EnergyDecentral, mezinárodní výstavou pro decentralizované energetické systémy, od 12. do 15. listopadu 2024 v Hannoveru.

Inovujeme živočišnou výrobu

"Hlavní téma letošní EuroTier – 'Inovujeme živočišnou výrobu' – reflektuje klíčové otázky odvětví. Zaměřujeme se na dobré životní podmínky zvířat, udržitelnost, automatizaci, robotiku a digitalizaci," říká Ines Rathke, projektová manažerka EuroTier. "Vysoký zájem návštěvníků již pět měsíců před výstavou ukazuje, že odvětví sází na inovace a vývoj. EuroTier se rovněž zaměřuje na nové trendy a inovace, což potvrzuje její význam jako přední výstavy i pro investice."

Návštěvníci plánují vícedenní účast

Zhruba 60 % dotázaných plánuje strávit na výstavě alespoň dva nebo více dnů. Z dotázaných zemědělců je 58 % chovatelů skotu, 25 % chovatelů prasat, 21 % producentů drůbeže, 14 % chovatelů koní a 11 % vlastníků ovcí či koz. Roste také zájem o chov hmyzu. Zástupci průmyslu a obchodu potvrzují svůj zájem o nabídku EuroTier 2024. "Je povzbudivé, že 50 % respondentů plánuje investice do nové techniky a zařízení v následujících dvou letech," zdůrazňuje Ines Rathke.

EnergyDecentral: Velký zájem o solární energii, agri-fotovoltaiku a bioplyn

Aktuální diskuse o budoucích energetických konceptech se odrážejí i ve výsledcích průzkumu: "Vedle větrné energie a bioplynu roste zájem o solární energii a zejména o agri-fotovoltaiku. Už 32 % respondentů se zajímá o potenciál této mladé energetické alternativy," říká Marcus Vagt, projektový manažer EnergyDecentral, která se koná souběžně s EuroTier. Průzkum ukazuje také rostoucí zájem o bioplyn a řešení pro distribuci a skladování energie.

Hlasy návštěvníků

"Provozuji farmu v North Yorkshire a chovám 2000 prasnic. EuroTier jsem navštívil již dvakrát a plánuju se vrátit letos na podzim. Je to příležitost vidět technická řešení, která v UK neznáme."

Matthew Wilkin, North Yorks, Velká Británie

"EuroTier navštěvuji přes deset let s chovateli a techniky. Výstava se vyznačuje globálním dosahem, širokým pokrytím a zaměřením na inovace."

António Ferreira, zootechnik a generální tajemník, ABLN, Portugalsko

"Letos plánuju návštěvu EuroTier poprvé. Chci se setkat s dalšími chovateli a odborníky. EuroTier zahrnuje i bioplynové zařízení, takže se podívám na míchadla, čerpadla a případné úpravy."

Mark Kelly, Dungannon Co. Tyrone, Severní Irsko, UK

"Každá návštěva EuroTier je inspirativní a přináší nové inovace a technologie. To je cenné pro naši roli nizozemského výzkumného a demonstračního mléčného hospodářství Erve Mentink."

Els & Gerard Uijterlinde, vlastníci výzkumné farmy Erve Mentink, Nizozemsko

"Chci vidět nové technologie pro chlévy a řešení, která mohou snížit manuální práci. Před třemi lety jsme postavili nový chlév pro naše prasata a chci vidět, co nového nabízí Big Dutchman."

Henrik Mortensen, producent prasat, Dánsko

"Provozuji bioplynovou stanici a navštěvuji EuroTier hlavně kvůli EnergyDecentral. Také rád procházím halami a hledám malé, inovativní stánky."

Anonymní návštěvník

EuroTier a EnergyDecentral 2024 v Hannoveru slibují být zdrojem inovací a inspirace pro živočišnou výrobu a decentralizovanou energetiku.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down