30.10.2015 | 12:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Exotická příroda v Lysé

Naaranžované expozice s velkými papoušky, plodožravými ptáky, drobnými exoty, okrasnými bažanty, holoubky a kachničkami, tropickými druhy ryb, obojživelníků a plazů a konečně i s drobnými savci jsou jen do konce týdne k vidění na Výstavišti Lysá nad Labem.

Také osmý ročník  výstavy pro chovatele a pěstitele exotických zvířat a rostlin – Exotika 2015, proměnil areál lyského výstaviště doslova v malou zoologickou zahradu. Nemalou zásluhu na tom měli s výstavištěm spolupracující partneři,  například Klub chovatelů bažantů, okrasného vodního ptactva a holoubků, Klub přátel exotického ptactva, ale i další vystavovatelé.

„Výstava Exotika je opravdu unikátní. Nikde jinde nenajdete pohromadě všechny specializace exotářského chovatelství a pěstitelství. Každý ročník má nějakou novinku i své vlajkové druhy. Výjimkou není ani letošní pokračování výstavy obohacené o vkusně naaranžovaná mořská akvária a tropické krasavce tukany obrovské. V letošní koncepci se organizátoři této nevšední podívané pro fajnšmekry zaměřili nejen na exotickou přírodu jako celek, ale také na děti. Vždyť kdo jiný, než budoucí generace chovatelů a ochránců přírody by měl být  v čele aktivit takového akce,“ pronesl při zahájení výstavy předseda Klubu přátel exotického ptactva Ladislav Žoha.

Celostátně pojatá výstava proběhla ve všech výstavních prostorách a podle tiskových informací organizátorů aranžmá s pokojovými rostlinami a exotickými zvířaty zaplnila plochu na deseti tisících metrech čtverečních. Nedílnou součástí této v našich poměrech ojedinělé akce bylo také soutěžní hodnocení malých papoušků, drobných exotů, barevných a postavových kanárů, včetně jejich kříženců a v rámci klubové výstavy ČKCHK i korel.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down