03.11.2010 | 10:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Farma Digdaga s mlékárnou

I další holštýnská farma v městečku Digdaga v emirátu Ras Al Khaimah má jedno nej. Je totiž ve Spojených arabských emirátech nejstarší. Byla založena zhruba před třiceti lety a dnes patří do holdingu Arabské společnosti pro živočišnou produkci (Arab company for animal production). Mezi ostatními farmami je výjimečná i tím, že má vlastní zavlažovaná pole – zhruba 230 hektarů. Na nich se v příznivějších letech pěstují i české trávy, v letošním roce však podle manažera farmy Dr. Mostafy Ali Druzy zaseli pouze na 40 hektarech tzv. rhodéskou trávu. „V tomto roce máme značný nedostatek vody, proto pěstujeme pouze tento druh, který je extrémně odolný,“ uvedl zástupce farmy.
Dnes se na této farmě s kapacitou 500 krav chová pouze 350 holštýnek. I to je dáno nepříznivými podmínkami – komponenty do krmných dávek se draze nakupují.
Jako mnoho dalších provozů v UAE má i farma Digdaga svoji vlastní mlékárnu, kde kromě zdejší produkce zpracovává i mléko vykupované od okolních zemědělců. Mimo něj nakupuje také sušené odstředěné mléko a další suroviny, převážně pro výrobu jogurtů.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down