03.09.2020 | 05:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Favoritem 100. Českého derby je Opasan

Událost letošního roku, jubilejní České derby, se uskuteční již tuto neděli. Stý ročník nejprestižnější klasické zkoušky, která se tradičně koná ve druhé polovině června, musel být odsunut do nejzazšího termínu její historie, avšak uskuteční se opět s celkovou cenou dva milióny korun, jež z něj činí nejbohatší rovinový dostih střední Evropy. Na startu Derby je třináct tříletých hřebců a tři klisny ze tří zemí, skvělou podívanou slibují také ostatní startovní listiny, především dvojice zkoušek nejvyšší kategorie. Celkem se v osmi dostizích představí 99 koní a 33 jezdců.

Favoritem 100. Českého Derby je lehký vítěz karlovarské Jarní ceny a pražského Memoriálu dr. Frankenbergera Opasan, na kterého čeká několik kvalitních soupeřů. Ve Velké červnové ceně se nepříliš očekávaně prosadil srbský rodák v péči mezinárodně úspěšného trenéra Václava Luky Markoni LP před rovněž překvapivě umístěným nositelem výborného původu Swinging Thomasem. Jejich zásluhou první tuzemskou porážku utržil vítěz Velké jarní ceny Rate, avšak nesl o kilogram a půl více, zatímco nyní budou zátěže vyrovnány. V jeho sedle se představí pětinásobný český a šestinásobný španělský žokej-šampión Václav Janáček. Okruh hlavních kandidátů dále rozšiřují první dvě z klasického testu klisen - Oaks Zariyannka, předtím druhá ve Velké jarní ceně, a v Německu chystaná Vivienne Wells, černým koněm dostihu může být těsně druhý ze slovenské Velké jarní ceny Troop Commander, chystaný rekordmanem v počtu trenérských vítězství v Derby Františkem Holčákem.

Hvězdné obsazení mají další dva dostihy nejvyšší kategorie: v 61. J&T Banka Zlatém poháru pro starší vytrvalce změří síly loňští vynikající klasici, držitel Trojkoruny na Slovensku Arcturus a suverén českého St Leger Ramssio, proti nimž se postaví kultovní slovenská klisna bílé barvy Zoriana.

Do 17. Tattersalls Mile pak míří hrdina loňské Velké jarní ceny Ignacius Reilly, populární "černý démon", vítěz Rakouského derby 2017 Black Canyon a dvojnásobný sprinterský šampión, nestárnoucí osmiletý Mr Right.

Z důvodu aktuálně platného mimořádného opatření ministerstva zdravotnictví (v souvislosti s prevencí proti onemocnění COVID-19) je v neděli 6. září na dostihový den 100. České Derby omezena kapacita počtu diváků na 1000 osob.
Vstupenky v předprodejních sítích již byly vyprodány - všem majitelům takto zakoupených vstupenek bude vstup do Chuchle Areny Praha umožněn, rovněž tak i držitelům již zakoupených sezónních vstupenek (permanentek) a legitimací ZTP.
Zbylých několik desítek vstupenek bude prodáváno v neděli na pokladně areálu (od 11.00 hodin za 350 Kč), ale pouze do vyčerpání kapacity. Na tento dostihový den neplatí volný vstup držitelům ročního kupónu MHD.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down