09.03.2016 | 11:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Fenomén mléka bez GMO už také v ČR

Od 1. června bude mléko z mlékařského družstva JIH dodávané do mlékárny Goldsteig v Chamu „bez GMO“. Všichni tuzemští dodavatelé sdružení v MHD JIH se shodli na tom, že se vyplatí vstoupit do režimu certifikace krmiv, kdy zaručují, že krmiva podávaná dojnicím nejsou „geneticky modifikovaná“ (GM).

Při krmení skotu jde zejména o proteinové zdroje – tedy sójové produkty, neboť více než 90 % světově produkované sóji je modifikované. Za zajištění „Ohne Gentechnik“ dodávek dostali čeští družstevníci nabídku o 24 haléřů lepší výkupní ceny mléka. U některých větších dodavatelů jde tedy o roční rozdíl asi dva miliony korun. Zapojeno do režimu bude asi 64 zemědělských podniků převážně z jižních Čech.

Na základě poptávky obchodních řetězců přechází na „Ohne Gentechnik“  nebo chcete-li GMO-free produkci více německých mlékáren, většina rakouských už přešla v minulosti.

Problematikou se podrobněji zabývá dubnové číslo Našeho chovu, které vyjde mimořádně již 29. března. Bude k dispozici na veletrhu Techagro, Animal Vetex v Brně.*

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down