Fieragricola 2014 – nové technologie v zemědělství

Italská Verona bude ve dnech 6.–9. února 2014 hostit již 111. ročník prestižního mezinárodního veletrhu Fieragricola. Zemědělci, statkáři, farmáři a ostatní odborníci pracující v oblasti zemědělství se mohou opět seznámit u více než 1000 vystavovatelů s novinkami v rostlinné i živočišné výrobě, s technickými novinkami a technologickými inovacemi.

Veletrh se koná pod hlavičkou vystavovatelské správy Veronafiere a je úzce zaměřený na zemědělství. V rámci jednotlivých oblastí představí inovativní technologie a zařízení. Kromě technologií se odborná veřejnost seznámí i s novými pravidly zabývajícími se redukcí pesticidů, jež jsou platná od 1. ledna 2014.

Primárně se veletrh soustředí na prezentaci zemědělských zařízení, která se profesionálně používají na obdělávání půdy, osévání, hnojení a zavlažování. Dále se zabývá uskladněním a ochranou úrody, údržbou a servisem zemědělských strojů.

Další haly jsou zaměřeny na chov zvířat, jejich součástí bude i přehlídka zvířat, jakými jsou například dojený a masný skot, drůbež, ovce a kozy. Tématem bude především udržitelnost chovu, ziskovost, hygiena, výživa zvířat a jejich zdraví.

Na veletrhu se také návštěvníci dozví, jaké pokroky se udály v odvětví obnovitelné energie, technických dodavatelů a v neposlední řadě i v oblasti informačních technologií.

Vystavovatelé i návštěvníci mohou na veletrhu letos využít vylepšený zkušební prostor s krytou tribunou pro diváky a arénou, kde se budou prezentovat traktory, zemědělské stroje a zařízení.

Dvě haly budou plně věnovány vinicím a sadům.

Veronafiere navrací na veletrh soutěž o ocenění za nejlépe prodejný výrobek v jednotlivých oborech -  Best Seller Awards.

Program zahrnuje také 13. ročník výstavy „Open Holstein Dairy Show“, věnované chovu holštýnské skotu. Tato show se vrací jako jedna z nejdůležitějších a vysoce uznávaných mezinárodních akcí mezi chovateli.

 

Anarb (National Association of Swiss Brown Cow Breeders - Národní asociace chovatelů brown swiss) uspořádá letos 46. ročník „National Swiss Brown Cow Exhibition“ spojený s aukcí zvířat.
V hale, kde budou vystavována zvířata, se budou prezentovat také  firmy v oblasti genetiky zvířat, IVF a prodeje inseminačních dávek.

Další novinka se týká masného skotu. Pro prezentaci na výstavě byla vybrána  nejúspěšnější italská i evropská plemena,jako limousin, charolais, piemontese, romagnola, chianina, marche, maremma a podolica.

Fieragricola 2014 také přivítá návrat chovatelů  prasat a jejich prezentaci  ve spolupráci s Anas (National Association of Pig Breeders  -­ Národní asociace chovatelů prasat) a Crefis (Centre for Economic Research in Pig Production – Centrum pro výzkum ekonomiky chovu prasat.).*

Více o veletrhu Fieragricola na www.fieragricola.it

E-mail: j.skrletova@omnimedia.cz

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down