13.06.2024 | 12:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Firmy Agroloop a WEDA budují v Maďarsku továrnu na krmivo z hmyzu

Německá firma WEDA Dammann & Westerkamp dodává maďarskému výrobci Agroloop technologie pro chov larev bráněnky černé. Továrna, která se staví poblíž budapešťského letiště, bude uvedena do provozu na podzim 2024. Agroloop investuje více než 20 milionů eur a plánuje denně zpracovat 120 tun surovin, což ročně vyústí v produkci 6000 tun půdních granulí, téměř 3000 tun krmných bílkovin a více než 600 tun krmného tuku.

Krmné bílkoviny z hmyzu se stále více používají jako zdravý zdroj bílkovin pro krmiva domácích i hospodářských zvířat. S rostoucí světovou populací se očekává, že poptávka po živočišných bílkovinách se do roku 2050 zvýší o 100 %. Trh s hmyzími krmivy by měl do konce desetiletí dosáhnout obratu 2 miliard eur, s produkcí 1 milion tun hmyzí moučky ročně.

Technologie WEDA

WEDA dodává kompletní krmnou kuchyni, kde se vedlejší produkty z potravinářského průmyslu zpracovávají na viskózní krmnou kaši ve třech paralelně instalovaných směšovacích nádržích. Agroloop tak může zpracovat přes 40 000 tun substrátů ročně ve dvousměnném procesu. Krmný systém je vybaven skladovacími nádobami pro dostatek pufru a systémem CIP pro automatické čištění, což zaručuje hygienické podmínky a zdravotní nezávadnost krmiva.

Ekologický přístup

Agroloop využívá vedlejší produkty k přeměně biomasy na vysoce kvalitní krmné bílkoviny a tuky s nižší ekologickou stopou než konvenční živočišná krmiva. Tento proces vyžaduje méně půdy, vody a produkuje méně uhlíkových emisí. Modulární design krmné kuchyně umožňuje snadné rozšíření systému. Tato technologie umožňuje výrobní flexibilitu a ekonomický provoz.

Udržitelná produkce

Generální ředitel Agroloop Rajmond Percze chválí technologické řešení jako významný krok k rozvoji oběhového hospodářství založeného na biomase. Chov bráněnky černé přispívá ke snížení ekologického dopadu výroby krmiva. Agroloop se zaměřuje na využití vedlejších zemědělských produktů a vytváření udržitelného hodnotového řetězce, čímž usiluje o pozitivní změny v zemědělských postupech a efektivnější systém výroby krmiv.

Nová továrna představuje významný krok k udržitelnější výrobě krmiv a podporuje Agroloop v jeho snaze stát se předním hráčem v této oblasti ve střední Evropě.*

Podle tiskové zprávy 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down