Fullwood Packo uvádí na trh nové řešení M2erlin Meridian

Fullwood Packo uvádí na trh nové řešení M2erlin Meridian (Batch Milking), které spojuje největší přednosti systémů konvenčního a robotického dojení.

Stále více zemědělských podniků hledá řešení pro dojení, které by bylo vhodné pro velká stáda. Přispívalo by tak k vynikajícím výsledkům, aniž by omezovalo efektivitu provozu či pohodlí krav. Společnost Fullwood Packo, která je jedním z předních světových dodavatelů systémů pro dojení a chlazení, vyvinula novou technologii pro skupinové dojení, které je reakcí na tuto poptávku. M2erlin Meridian umožňuje automatické dojení krav ve skupinách a kombinuje tak konzistenci a rutinu konvenčního dojení s výhodami robotického dojení.

„Hlavní motivací při vývoji řešení M2erlin Meridian bylo zlepšení pohodlí krav a jejich chovatelů,“ říká Glenn De Buf, produktový manažer pro robotické dojení ve společnosti Fullwood Packo. „Toto řešení bylo pojmenováno podle unikátního půlkruhového uspořádání. Proč právě toto uspořádání? Protože kravám umožňuje pohodlný přístup k dojicím robotům, aniž by se při vstupu či výstupu musely otáčet doleva nebo doprava. Díky tomuto přirozenějšímu pohybu M2erlin Meridian přispívá k vyšší dojivosti a větší pohodě krav. Zároveň vyžaduje méně prostoru.“

M2erlin Meridian je nabízen v základní konfiguraci šesti robotů, přičemž do budoucna umožňuje flexibilní rozšiřování a zvyšování výnosu mléka, zároveň také zvýšení pohodlí krav a efektivity provozu.

Kráva na prvním místě

Společnost Fullwood Packo je proslulá svým přístupem „kráva na prvním místě“. „Jsme přesvědčeni, že zdravé a klidné krávy produkují lepší mléko,“ říká Glenn. „Systém skupinového dojení M2erlin Meridian vám dává jistotu, že se všechny krávy při dojení cítí příjemně a mohou dosahovat maximálních výnosů.“

M²erlin Meridian umožňuje automatické dojení krav po skupinách. Během dojení jedné skupiny se ve středové čekárně shromažďuje další skupina krav. Tato zvířata jsou poté šetrným pohybem přihaněče provedeny celým automatizovaným dojicím procesem. Kruhový přihaněč svou konstrukcí zajišťuje pohodlný vstup krav do robotů.

„Naše filozofie není jen hezká myšlenka. Pro farmy má prokazatelný přínos,” vysvětluje Glenn. „Díky tomu, že naše řešení staví krávy na první místo, pomáháme uvolnit jejich potenciál a přispíváme k tomu, aby farmy dosáhly svých ambicí.“

 Svěží přístup

Záměrem řešení M²erlin Meridian je, aby se na farmách pracovalo chytřeji, ne usilovněji. Toto řešení nevyžaduje přímý dohled a uvolňuje tak obsluze farmy čas na jiné důležité úkoly. Těm, kteří chtějí sledovat výkonnost svých krav a provoz robotů v reálném čase, je určena aplikace pro chytré telefony M²erlinInfo, která umožňuje sledovat všechna důležitá data.

„Ve společnosti Fullwood Packo zastáváme názor, že inovace by měly vycházet ze skutečných potřeb farmářů a zvyšovat jejich konkurenceschopnost na náročném trhu,“ říká Glenn. “Stejně jako všechna naše řešení je i M²erlin Meridian navržen tímto způsobem. Zároveň zlepšuje život na farmě, a to nejen z hlediska výsledků či efektivity, ale též z hlediska každodenního života její obsluhy. Toto řešení bylo pečlivě vyvinuto a nastaveno tak, aby i po mnoho let do budoucna poskytovalo nejlepší možný proces dojení.”

M²erlin Meridian svým svěžím přístupem zpříjemňuje proces dojení, vyžaduje menší objem lidské práce a pomáhá vytvořit klidné prostředí.

„Dává vám kontrolu,“ říká Glenn. „Umožňuje vám dosáhnout lepších výsledků s menší námahou personálu, s vyšším pohodlím pro krávy a s výjimečnými výsledky produkce mléka.”

Dojení pro budoucnost

Nepochybně procházíme obdobím transformace zemědělství. Zemědělské podniky hledají nové způsoby řešení, která jsou založena na datech, jež maximalizují hodnotu jejich provozu.

Společnost Fullwood Packo je průkopníkem tohoto nového přístupu k procesu dojení a chlazení mléka. Využívá způsoby, které prospívají zdraví krav, efektivitě pracovního postupu a ziskovosti farmy. M²erlin Meridian je nejnovějším řešením technologie automatizovaného dojení pro větší farmy. Lze ho snadno rozšířit o další roboty M²erlin, pokud je třeba zvýšit kapacitu.

“Jsme zastánci volného pohybu krav, ale uvědomujeme si, že velké farmy se potýkají s problémy, které jim toto řešení znemožňují,“ dodává Glenn. „Naším řešením je M²erlin Meridian, flexibilní systém skupinového dojení. Podporu této technologie skupinového dojení zajišťuje zkušený a vstřícný tým techniků. Od první instalace tohoto řešení v roce 2018 ve společnosti Lemmer Fullwood v Německu překonal počet dojení tímto způsobem 3 miliony. S řešením M²erlin Meridian přinášíme přístup „kráva na prvním místě“ a větší svobodu pohybu i do větších stád, ve kterých to doposud nebylo možné implementovat.“

M²erlin Meridian umožňující skupinové dojení přispívá ke zlepšování výsledků farem a spojuje to nejlepší ze systémů konvenčního a robotického dojení. Tento nový přístup přináší vynikající výsledky a zpříjemňuje proces dojení jak pro krávy, tak i jejich chovatele.“

Hledáte způsob, jak zvýšit pohodlí a produktivitu dojení na vaší farmě? Spojte se s námi.*

 

Fullwood Packo CS s. r. o.
tel.: 774 884 094
info-cz@fullwoodpacko.com

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down