GEA zvyšuje laťku: Nulové emise skleníkových plynů do roku 2040

Firma má ambiciózní průběžné cíle: Snížení emisí skleníkových plynů o 60 %. Komplexní klimatická strategie se zaměřuje na inovace, modernizaci vlastní infrastruktury a mobilitu bez emisí.Vlastní provoz je již od začátku roku 2021 klimaticky neutrální.

GEA Group AG dnes oznámila komplexní klimatickou strategii. V oblasti klimatu se GEA jasně zavázala, že do roku 2040 dosáhne nulových emisí skleníkových plynů v celém svém hodnotovém řetězci. Společnost iniciativně předložila svůj závazek čisté nuly a prozatímní cíle do roku 2030. Své cíle  předložila celosvětově uznávanému nezávislému orgánu pro přezkum situace v oblasti klimatu. Validace ze strany SBTi se očekává ve druhé polovině roku 2021, což potvrzuje, že cíle GEA jsou v souladu s nejnovějšími klimatickými vědami a účinně přispívají k naplnění Pařížské dohody.

„GEA podniká odvážné kroky na podporu globálního přechodu na ekonomiku s nulovou čistou produkci. Naše nová klimatická strategie staví GEA do pozice lídra v naší skupině firem. Sledujeme nejkomplexnější a nejambicióznější klimatickou strategii ve strojírenství,“ říká Stefan Klebert, generální ředitel GEA Group AG. „Tím podnikáme jasné kroky v souladu s cílem GEA: inženýrství pro lepší svět.“

Globálně investuje do projektů certifikovaných gold standardem na výrobu čisté energie z větru, slunce, biomasy a odpadních plynů. Vlastní provozy GEA jsou již od začátku roku 2021 klimaticky neutrální. Gold Standard, který založil Světový fond pro přírodu (WWF), certifikuje projekty na ochranu klimatu, které mají nejvyšší možný pozitivní dopad na klima. “Proto pracujeme na transformaci našich obchodních operací tak, aby účinně přispívaly k omezování globálního oteplování,“ vysvětluje Klebert.

Průběžné cíle pro rok 2030

Ve srovnání se základním rokem 2019 si GEA klade za cíl: Do roku 2030 sníží emise skleníkových plynů z vlastních provozů o 60 %. Do roku 2030 snížit emise skleníkových plynů v používání svých výrobků zákazníky o 18 %. Za cílem snížit emise podle oblasti působnosti  provádí GEA několik iniciativ. Za prvé si společnost klade za cíl postupně zvýšit svůj podíl obnovitelné energie na 100 % v příštích pěti letech. Za tímto účelem bude GEA využívat certifikáty obnovitelné energie, rozšíří svou vlastní výrobu zelené energie a bude se soustředit na dlouhodobé smlouvy o nákupu energie. Za druhé GEA zvýší energetickou účinnost své globální infrastruktury modernizací kancelářských budov a výrobních zařízení a upřednostní 29 energeticky nevýznamnějších výrobních závodů pokrývajících 80 % celkové spotřeby energie. Za třetí v průběhu času a tam, kde je to proveditelné, GEA „zazelená“ svůj globální vozový park přibližně 4300 firemních automobilů. Dnes zavedená politika zelené mobility stanoví, že všechny nové vozy pro manažery GEA v Německu budou stoprocentně elektrické. Společnost bude investovat do nástěnných ploch v německých závodech GEA, aby podpořila změny. „Chceme jít příkladem,“ podotýká generální ředitel Klebert. „Náš přechod na vozový park s nulovými emisemi – počínaje vozy pro naše vedení v Německu – ukazuje, že podnikáme jasné a viditelné kroky.“

Düsseldorf (Německo), 17. června 2021

Pole tiskové zprávy*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down