19.11.2010 | 04:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Go Farm Holstein

Další farma, kterou jsme v Itálii navštívili, leží nedaleko Cremony. Na první pohled zaujmou moderní vzdušné stáje s rámcovými a ušlechtilými holštýnkami. V době naší návštěvy se zde konal den otevřených dveří, během nějž se mohli zájemci seznámit nejen s farmou, ale také s tradičním životem na venkově v minulosti. V programu nechyběli ani krásní koně nebo vystoupení tanečnic.

Co do počtu zvířat největší farma, kterou jsme měli možnost navštívit. Základní stádo tvoří bezmála 600 krav. Farma je rozdělena na několik produkčních hal. V nejnovější z nich jsou soustředěny ty nejvýznamnější krávy s ohledem na jejich původ, exteriér a produkci. Najdeme zde plemenice z více než 40 světových rodin a díky neuvěřitelné kvalitě a rozsahu se Go farma řadí mezi absolutní špičku v Evropě i na celém světě. Průměrná užitkovost je 11 000 kg mléka při tuku 4,1 %, bílkovině 3,6 %. Počet somatických buněk nepřesahuje 150 tisíc. Ročně je prováděno okolo 70 výplachů, z nichž vzejde zhruba 450 embryí. Každý rok je umístěno na inseminační stanice přibližně 50 býčků a dalších 70 je prodáno do přirozené plemenitby.
I pro české chovatele je zajímavá rodina Juror Painky, ze které pochází býk Scooby Duu, který se narodil na této farmě a je dostupný i v ČR. Rodina je velmi rozvětvená. Jako elitní matky býků jsou využívány tři plné sestry Scoobyho, tři polosestry a dále se pracuje i s dalšími generacemi. Všechna zvířata jsou si nesmírně podobná a potvrzují velkou sílu genů rodiny pro pevnou stavbu těla spojenou s perfektním utvářením končetin a vemene. Produkce je vyrovnaná a na dalších laktacích narůstá. Všechna zvířata se vyznačují dobrým zdravotním stavem i plodností.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down