01.09.2023 | 09:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Historicky nejstarší středoevropská výstava koní "Kůň 2023" zveřejňuje podrobnosti o události v Lysé nad Labem

S radostí oznamujeme, že od 22. do 24. září 2023 se na výstavišti v Lysé nad Labem uskuteční jubilejní 30. ročník mezinárodní výstavy koní, nazvaný "Kůň 2023". Tato prestižní událost nese dlouhou tradici, sahající až k otevření lyského výstaviště v roce 1994, a letos se slaví již třicátý ročník. Hlavním tématem letošního ročníku je vznešené plemeno koní - lipicán.

Výjimečný výstavní program nabídne návštěvníkům příležitost seznámit se s více než 120 jedinci různých plemen koní. Mezi vystavenými koni budou teplokrevní, plnokrevní, chladnokrevní, sportovní, historická i malá plemena, včetně poníků a miniaturních koní. Tento bohatý program zahrnuje ukázky jízdní policie, westernové show, drezury, parkury a představení národního hřebčína a hřebčinců působících na území České republiky.

Vrcholem pátečního a sobotního večera bude nezapomenutelná koňská galashow. Na této slavnostní příležitosti vystoupí slovenský Národní žrebčín Topoľčianky, š.p., který předvede choreografii osmi jezdců s lipicány. Navíc budou návštěvníci svědky vystoupení Klasické školy topoľčianskej. Vstupenky na tuto exkluzivní přehlídku jsou již nyní dostupné prostřednictvím sítě GoOut.

Záštitu nad výstavou "Kůň 2023" převzali ministr zemědělství Marek Výborný a hejtmanka Středočeského kraje, Petra Pecková. Slavnostní zahájení 30. ročníku, se uskuteční 22. září 2023 v 10:00 hodin. Slavnostnímu zahájení bude předcházet kočárový průvod městem, který v 9:40 vyjede z náměstí v Lysé nad Labem.

Vstupenky na výstavu "Kůň 2023" a Večerní koňskou galashow jsou již v prodeji. Zájemci se mohou těšit na tři dny plné vzrušení, krásných koní a jedinečných ukázek jejich dovedností a krásy.*


Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down