Hlasujte od pondělka do neděle

V pořadí pátá divize E představuje plnokrevná a čistokrevná plemena. Ve skupině jsou achaltekinský plnokrevník, Shagya- arab, anglický plnokrevník a český klusák. Svůj hlas můžete věnovat jednomu ze tří i hřebců nebo klisně. Hlasování probíhá celý týden a končí v neděli 14. srpna o půlnoci. Rozhodnout může i váš hlas na www.nejkuncr.cz.

Hřebec Saphire

je achaltekinský plnokrevný kůň, tmavý plavák (nar. 2008) z Ahsi Shael (po Dorkush) po Shaar Shael. Chovatelem je Jiří Trávníček a majiteli Kristýna Koděrová a Jiří Trávníček. Narodil se v České republice a oba jeho rodiče pocházejí z uznávaného ruského chovu Shael. Letos obdržel Saphire licenci plemenného hřebce.

 Hřebec Age of Jape

Je hřebec anglického plnokrevníka (nar. 12. března 2006 v Polsku) z Age od Gold po Belmez po (USA) Jape (USA) po Aleged. Chovatelem je Pol-Kaufring Spolka z o. o. a majitelem Ing. Miroslav Ševčík. Svých vynikajících dostihových výsledků dosáhl v péči trenérů Františka a Radka Holčákových. Za svou kariéru vyběhal 4 080 000 Kč na rovinových dostizích a na překážkových 2 251 716 Kč. Na základě svého exteriéru je v chovu zařazen do třídy Super Elita. Vroce 2015 celkem 58 klisen a v roce 2016 dokonce 62 klisen. Je vyhledáván nejen českými chovateli, ale i chovateli z Polska, Slovenska a Rakouska a je daleko největší chovatelskou nadějí na produkce rovinových a překážkových koní střední Evropy. Působí na stanici ve Vlachovicích.

 Hřebec Starboy BN

Český klusák, bělouš se narodil 29. května 2008 z Star Hammering (CZE) po Sabbath (CS). Chovatelem je Barbora Nováková a majitelem Jahodnik s. r. o. Letos totiž již čtyřikrát zvítězil a při posledním startu si vylepšil osobní kilometrový rekord. Zařadil se tak mezi nejrychlejší klusáky českého chovu. Absolvoval 57 startů, 16 vítězství, 19 umístění a získal 239 468 Kč.

Klisna Hannah II OB4/3/Sh

Bílá klisna Shagya- arab se narodila 22. dubna 2012 v Dobroníně z Hatikva CZ-Sh-A-234 po 1338 O´Bajan IV-CZ Osiek DE. Jejím chovatelem a majitelem je Ing. Miroslav Novák z Dobronína. V letech 2014 až 2016 se účastnila Národních přehlídek koní plemene Shagya-arab, kde vždy zvítězila ve své kategorii. Klisna je u svého majitele zatím v základním výcviku, pod sedlem i v zápřeži.

*

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *