22.08.2016 | 02:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Hledáme Nejkrásnějšího koně 2016

Již sedmý ročník internetové ankety Nejkrásnější kůň České republiky 2016 odstartoval. Hlavním cílem celého projektu je propagace, resp. podpora chovu koní v této zemi. Současně by ale měl přispět k omezení zásadního negativního stavu v domácím chovu koní – Ústřední evidence koní ČR a Česká plemenářská inspekce shodně udávají, že jím je značný podíl koní bez plemenné příslušnosti – z nich tvoří značnou část koně bez původu nebo jen s jednostranným původem po matce. Anketa proto zcela úmyslně a výhradně představuje nejkvalitnější reprezentanty jednotlivých plemen, chovaných v ČR.

Internetová anketa je pořádána pod hlavičkou Asociace svazu chovatelů koní ČR a odborného vydavatelství Profi Press. I v letošním roce anketa získala záštitu od Asociace soukromého zemědělství ČR (ASZ ČR), dobrovolné stavovské a profesní organizace soukromých zemědělců v České republice. ASZ ČR je zároveň partnerem Ceny odborníků, v níž nejkrásnějšího koně vybírá deset odborníků na chov koní.
Anketa by se samozřejmě neobešla ani bez mediálních partnerů, kterými jsou zemědělské tištěné tituly Náš chov, Zemědělec a Farmář vydavatelství Profi Press a online média Equichannel.cz, Distanc.cz, Jezdci.cz.
Hlasování bude probíhat celé léto. Tradičně se koně představí po osmi divizích, z nichž do finále postoupí nejlepší spolu s dvěma kandidáty, kteří získají nejvyšší preferenci hlasů vedle již postupujících vítězů. Finální hlasování proběhne v září a následně budou koně přizváni na slavnostní vyhlášení do Lysé nad Labem v rámci podzimní výstavy koní a všeho co k nim patří Kůň 2016 v termínu 23. – 25. 9.

Více si přečtete v srpnovém Farmáři

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down