III. národní šampionát jersey

„Čas běží jako bláznivý…“ zpívá de v jedné známé písničce. Skutečně, připadá mi velmi nedávno, kdy jsme s entuziasmem vydupali první ročník Národního jerseyského šampionátu a spolu s dánským judgem Therkildsenem jsme se radovali z vítězství chorušické krávy Chorusic May CANA.

Ano, to byl rok 2015 na brněnském výstavišti. O dva roky později jsme soutěž rozšířili o veleúspěšnou přehlídku dětí a telat a vše nám soudcoval Rainer Schmit. Dosud úřadující šampionkou je Inplem Hulk DANA, která se stále těší dobrému zdraví a pokusí se obhájit svoji pozici i letos v květnu.

III. Národní šampionát jersey proběhne ve velkém předvadišti v pavilonu P, v neděli 12. května 2019. Akce bude rámovat slavnostní zahájení celé Národní výstavy hospodářských zvířat 2019. Soutěž nám bude soudcovat významný chovatel a předseda Svazu chovatelů Jersey z Francie - Olivier Bulot. Držíme se tak nastoleného konceptu, že hodnocení dělá věhlasný světový odborník, který nezná předváděné krávy a ani jejich chovatele. Tím je zaručena úplná objektivita. Také letos budou soutěžit děti s telaty a krávy ve dvou věkových kategoriích.

Jerseyky svou elegancí, jemností a neuvěřitelným užitkem odjakživa přitahovaly pozornost chovatelů na celém světě, a ne nadarmo jsou druhým nejrozšířenějším plemenem dojeného skotu na světě. Taktéž veřejnost se dozajista ráda pokochá těmito výjimečnými zvířaty a též na úvazišti si pohladí naše kravky i telata.

Tak neváhejte a přijďte nás podpořit do hlediště: v neděli 12. května od 11:00 v Pavilonu P, BVV Brno.

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down