20.11.2019 | 12:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Indikátor telení ve skupině senzorů

Společnost Medria Solutions vyvíjí s partnerem ITK algoritmy, které poskytnou nové ukazatele ze senzoru na obojku dojnic. Firma nabízí balíček služeb FarmLife Bouquet. K senzoru použitého pro Heat'Live (monitorování reprodukce a detekce říje), Feed'Live (monitorování měření příjmu krmiva a přežvykování), Time'Live pro hodnocení pohody zvířat se letos přidala nová služba Vel'Live jako indikátor otelení. Právě tento produkt získal na letošním veletrhu Sommet de l´Elevage ocenění Sommets d´Or.

Díky stejnému senzoru se tedy nepřetržitě sleduje život zvířete, reprodukce, výživa, zdraví a welfare. Nejnovější služba vylepšuje senzor, který již používají zemědělci vybavení řešeními Medria. Služba Vel'Live je integrována s celým systémem  FarmLife. Komplexní služby jsou inteligentně propojeny po celý život zvířete a umístěny na obojku. Síla Vel'Live spočívá v konceptu avypnutí a zapnutí služby, do jejíž databáze jsou zahrnuty informace o inseminaci, březosti a embryonální mortalitě. Služba na senzoru je aktivována v době blížícího se teoretického data porodu, a deaktivuje se, když se zvíře otelí. Tak se uvolní místo pro další služby (např.pro detekci říje). Algoritmus Vel'Live principu čení: čím více je konfrontován s různými situacemi (plemeno, management chovu apod.), tím lepší je jeho detekce a přizpůsobuje se chovu, ve kterém pracuje.

Vše v jednom

Produkt firmy Medria Box shromažďuje data ze senzorů, aby chovatelé získali všechny informace nezbytné pro chov. Společnost navrhuje, vyrábí a prodává senzory a služby jako jsou Vel'Phone, HeatPhone, FeedPhone a San’Phone. Senzor Vel'Pone je vaginální teploměr, který po vložení několik dní před otelením den co den sleduje tepotu a posílá SMS o datu otelení. San'Phone pomůže včas odhalit zvířata vyžadující zvláštní péči, protože každých pět minut měří a zaznamenává termobolus teplotu bachoru a data odesílá do Medria Boxu. Heatphone informuje o tom, kdy začíná a končí říje.*

Celý článek ve speciální příloze NCH 12/2019 Smart Farming.

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down