12.08.2015 | 08:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Infekční anémie koní zahrozila v Německu

Infekční anémie koní je rozšířena prakticky po celém světě. Zatím poslední výskyt tohoto virového onemocnění lichokopytníků byl zaznamenám v polovině července v sousedním Německu. Česká republika je od roku 1989 nákazy prostá. Podle zákona č. 166/1999Sb., o veterinární péči a o změně některých souvisejících zákonů se jedná o nákazu, která je v příloze č. 2 a je považována za nebezpečnou a povinnou hlášení.

 

 

Infekční anémií koní mohou onemocnět především koně, osli ale i zebry. Průběh onemocnění může být akutní až chronický.  Výjimkou není ani latentní forma, která je právě pro svůj skrytý průběh velice nebezpečná. Zvířata, která uvedenou virovou nákazu přežijí, zůstávají celoživotními nositeli viru, a tím představují riziko pro ostatní zvířata. I z tohoto důvodu se léčba zvířat neprovádí. V současné době se ani nevyrábí spolehlivá vakcína. Proto musí být všechna infikovaná zvířata utracena.

O způsobu přenosu nákazy, klinických příznacích, diagnostice a preventivních opatřeních přijatých v souvislosti se zjištěnou infekční anémií koní se můžete dočíst v některém z aktuálních čísel časopisu Náš chov.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down