29.01.2021 | 12:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Inovace třídičky násadových vajec

Další stříbrnou medaili obdržela od komise veletrhu EuroTier společnost NECTRA SAS za inovovanou třídičku násadových vajec.

Násadová vejce z farem pro chov drůbeže se často dodávají do centrálních líhní, kde se před umístěním do inkubátoru třídí podle kvality a hmotnosti. Kromě toho musí být vejce, která nejsou umístěna správnou stranou nahoru, otočena. To vede k vysokému počtu neúplně naplněných zásobníků, které je třeba ručně doplnit. Vejce se často přepravují také na dopravnících, kde mohou přijít do přímého vzájemného kontaktu, což může mít za následek poškození skořápek.

V novém systému představeném společností NECTRA SAS se vejce přenášejí z podavačů do mističek, které se volně pohybují na transportním dopravníku. Zde lze vejce automaticky a individuálně třídit podle kvality a hmotnosti a lze je také obracet, pokud jsou umístěna nesprávně. Volně se pohybující mističky na vejce jsou připraveny pro přenos do násadových tácků, neobsazené misky na vejce jsou automaticky vyjmuty a zbývající, naplněné jsou poté automaticky přeneseny do násadových ploch bez nežádoucích prázdných míst.

Systém významně snižuje pravděpodobnost poškození vaječných skořápek a automatizuje proces plnění líhně. To značně odlehčuje pracovní zátěž a vede k lepším výsledkům líhnutí.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down