20.11.2019 | 12:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Inovativní koncept kotce pro organický chov prasat

Specialista na chov prasat v Dolním Sasku WEDA Dammann & Westerkamp GmbH vybavil farmu Arche Wilhelminenhof novými kotci Be.Well. Do konceptu Be.Well patří produkty, které se zaměřují na pohodu a zdraví prasat a zároveň usnadňují efektivní a bezpečnou práci. Objednávka ekologického produktu zahrnovala rekonstrukci kotců v otevřeném dřevěné stáji s výběhovým prostorem.

Maximální hygienické standardy

Jednotlivé kotce jsou odděleny branami. Pro účely čištění byly branky vytvořeny takovým způsobem, který usnadňuje jejich otevírání bran na stranu a upevnění na zeď. Vedoucí vývoje WEDA Ralf Meyer vysvětlil, že díky speciálnímu závěsu dveří lze brány snadno zvednout ze slámy a otevřít a zavřít v obou směrech. Hnůj se potom následně jedním pohybem odtlačí. Plocha pro zvířata je vyrobena z nerezové oceli a syntetických materiálů, což usnadňuje čištění kotce a splňuje nejvyšší hygienické normy.

Design kotce pro prasnice

Porodní kotec je navržen jasně strukturovaným způsobem, s hnízdem pro selata a žlabem umístěným na chodbě. V případě potřeby je možné prasnici na krátkou dobu uzavřít za účelem ošetření, aniž by bylo nutné, aby pracovník vstoupil do oblasti, kde je prasnice. Mřížka použitá k omezování prasnice na krátkou dobu slouží k oddělení hnízda selat, když je otevřené. Kotec také usnadňuje krátkodobé znehybňování prasnic, pro ošetřování selat. Výborné je to, že prasnice může stále využít volný prostor a krmnou plochu.

 Krmení blízko země

Žlab byl navržen tak, aby v případě potřeby bylo snadné ho také jako místo pro napájení. Je instalován prakticky na podlahu, takže tam mohou také selata. „Naše zvířata se okamžitě cítila jako doma a v kotci můžeme opravdu dobře pracovat," řekla Angelika Balz z farmy Wilhelminenhof. Zvířata mohou být především chována šetrně k životnímu prostředí, což jsou zásady farmy.

Vhodný pro všechny

S novým konceptem Be.Well reaguje WEDA na poptávku po produktových řešeních, která zajišťují dobré životní podmínky zvířat a jejich ochranu. Výrobky jsou proto vhodné pro konvenční i ekologické chovy. Farma Arche Wilhelminenhof v Bakumu je provozována podle zásad certifikátu Demeter (biodynamické zemědělství) a podle zásad občanského zemědělství. Kromě chovu prasat chovají i jiná zvířata (ovce, kozy, drůbež, králík, koně a další), provozují vlastní farmářský obchod a pěstují také ovoce a zeleninu.*

Zdroj: Tisková zpráva WEDA Dammann & Westerkamp GmbH

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down